| Elennuk a întrebat:

Am o intrebare pentru toti :Nu-i asa ca vi se intampla ca atunci cand va faceti o poza sa nu iasa exact asa cum va vedeti in oglinda? happy spuneti daca da

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, este normal, in mare parte pentru ca lentilele aparatului nu au capacitatea de a reda o imagine in acelasi fel ca ochiul uman. Multe lentile distorsioneaza putin anumite dimensiuni ale obiectului focalizat. In functie de felul in care se pozeaza un obiect, acesta poate arata complet diferit. Daca mai pui si faptul ca imaginea este statica si directa, si factorul psihologic este perfect normal. Nu uita, noi cand ne vedem reflexia in oglinda este inversata, spre deosebire de lentilele unei camere care au imaginea neinversata.

39 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, fiindca sunt destul de obiectiva cand ma uit in oglinda. Imaginea din oglina este vie, poza este doar o imagine. Dar am destula imaginaztie incat sa imi imaginez trecerea de la imaginea vie la poza si de aceea pozele arata exact cum imi imaginez ca trebuie sa arate.

| IsabelaIssa a răspuns:

Poate sa iasa mai bine sau mai rau.

| T0T a răspuns:

Nu îmi plac oglinzile, simt că se uită cineva la mine.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Hai ca esti ciudat de-a dreptul

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ție îți plac?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cat de cat, eu nu pun accent pe cum arat.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

De ce?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Pur si simplu, nu sunt obsedat de oglinda/
Tu esti baiatu' cu selfiurile?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mă omor după așa ceva laughing Doar că nici să nu te ocupi deloc de felul în care arăți.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu am zis deloc, am zis ca nu-s obsedat,, ca doar nu ies afara si sa am parul in directia Constantei.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Păi când ai zis că nu pui accent pe cum arăți la asta m-am gândit.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Eu sunt cat se poate de natural, ii mai zaresti pe unii cu fond de ten pe fata mai ceva ca la femei...

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Și eu prefer fetele naturale.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Depinde ce intelegi prin natural, unei fete ii sta cu putin machiaj, dar daca o vezi ca nu mai are chip e deja prea de 'ToT'. Dupa mine,, o fata frumoasa se cunoaste dupa modul ei natural, fara pic de ingrijiri. Dar cam rar asa ceva... machiajul le fac pe fete sa para mai mature, iar cand ele sunt mature si imbatranite la fata, folosesc machiajul pentru a parea mai tinere( ce paradox)

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu sunt de acord cu asta. Dar nu toate sunt frumoase și asta e singura lor posibilitate să pară mai frumoase, machiajul.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am vazut fete frumoase fara pic de machiaj, atat de frumoase erau ca te uitai la ele si te intrebai in gand daca nu cumva sunt ceva pui de extraterestru.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Știu exact despre ce vorbești. Am mai povestit.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Oricum am da-o, est europencele si latinele sunt numarul 1!
Pe locul 2 intra nordicele

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Mie mi se mai pare că fetele prea machiate deja nu mai sunt ele. Adică într-un fel arată machiate dar dacă se demachiază, nu le mai recunoști.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Mie îmi plac asiaticele.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am o vorba pentru fenomenul asta : au putina fata pe machiaj/

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Sunt simpatice si ele, si negresele sunt frumoase!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Haahahahah Bună asta laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Stiu ca e buna,, doar e replica mea/

| Mayhem666 a răspuns:

Daca ne spui sa spunem "da", de ce ne mai intrebi?
Ei bine, mie nu mi s-a intamplat asta (cred) laughing

| Elennuk explică (pentru Mayhem666):

Nu te-am pus sa spui Da, ci doar care e opinia ta. deci pastreaza-ti parerea pentru tine happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Elennuk):

Ba m-ai spus sa spun "da", citeste-ti intrebarea, si citeste ultimele 3 cuvinte pe care le-ai spus, alea fix dupa fata zambitoare. Ai spus : "spuneti ca da"

| Elennuk explică (pentru Mayhem666):

Cred ca ar trebui sa te uiti tu mai bine la intrebarea mea AnimeLover95:"spuneti daca da":se refera daca ti se intampla si tie sa spui dahappy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Elennuk):

Nu e vina mea ca nu stii tu sa explici.

| Elennuk explică (pentru Mayhem666):

Ce amuzant! happy

| anonimg a răspuns (pentru Mayhem666):

Este scris: "spuneti daca da". Deci trebuie sa-i acordam dreptate lui Elennuk, in afara de faptul ca si-ar fi corectat intrebarea.
Oricum ar fi, bine este sa raspundem la subiect, chiar daca exista greeseli gramaticale sau de exprimare; de acestea se ocupa adminii. ^_^

Ca sa raspund si eu la intrebare, sunt poze in care ies mai bine ca in oglinda, dar sunt si poze care ies mai rau ca in oglinda. Acestea de pe urma sunt mai multe decat primele. happy

| DeathOfDreams a răspuns:

Evident, fiindcă imaginea e statică. Atunci vezi toate "defectele" pe care nu le observi în mod normal, în oglindă.

| Desireღ a răspuns:

O daa, mi se întâmplă des.

| Claudiu1905 a răspuns:

Eu am o singura poza, si pe asta am facut-o fortat, cu amenzi si amenintari (mi-a expirat buletinul) si arat ca un lider de inchisoare, imi place bring it on

| Elennuk explică (pentru Claudiu1905):

Presupun ca nu te-ai uitat in oglinda inainte sa-ti faci poza big grin

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Elennuk):

Nah, si batut, si cu banii luati, aveam exact starea de spirit necesara pentru o fotografie reusita thinking

| Elennuk explică (pentru Claudiu1905):

Scuze..nu stiam in ce situatie erai happy

| ălkjmhgf a răspuns:

Aşa e, mereu în poze arătăm mai naşpa decât cum ne vedem noi în oglindă.

| aquarising a răspuns:

Da
*partikip*