| Afãrinツ a întrebat:

Am o prietena. Sunt fata. Sunt bisexuala. O iubesc foarte mult si nu as renunta la ea si nimeni si nimic pe lumea asta nu m-ar face sa ii dau drumul.
Ce credeti despre cei ca mine? -bisexuali
Va rog frumos sa fiti sinceri, dar si politicosi. Sunt curioasa.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Cu multă plăcere happy pari o fată de treabă și sunt sigur că și prietena ta e la fel happy mai mult ca sigur totul o să meargă bine.Nu ai de ce să îți faci griji.

Aaa și apropo, nu ar trebui să te intereseze părerea nimănui despre viața ta personală happy crede-mă e mai bine ca lumea să nu știe unele lucruri.

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o idiotenie ceea ce faci tu si veti ajunge rasul lumii pentru ca devreme sau tarziu se va afla ce faceti

| Afãrinツ explică (pentru mgtow):

E un oras mic. Lumea stie deja.

| CM7YRE a răspuns:

O parere-n plus nu strica. Am cunoscut si cunosc persoane de genul tau, si cum ai afirmat si tu, trebuie sa fiti tratati ca oameni, indiferent de sex. Tine capul sus si fa cum iti spune inima.

| zăGhost a răspuns:

Personal n-am nimic împotriva celor de o altă orientare, fiindcă e viaţa fiecăruia. Dar consider că nu e cel mai sănătos mod de viaţă din mai multe puncte de vedere.
Primul ar fi cel fizic, dar mai apoi emoţional, fiindcă de la o vârstă vei simţi nevoia de stabilitate emoţională, poate vei vrea să îţi întemeiezi o familie, ceea ce nu se poate realiza pe deplin cu o persoană de acelaşi sex.

| Afãrinツ explică (pentru zăGhost):

As putea sa adopt.

| zăGhost a răspuns (pentru Afãrinツ):

Sigur. Ziceam doar că n-ai avea posibilitatea de a avea copilul tău natural.

| Afãrinツ explică (pentru zăGhost):

Totusi. nu m-ar deranja.
Si eu sunt adoptata. Imi iubesc parintii.

| zăGhost a răspuns (pentru Afãrinツ):

În acest caz nu îţi mai rămâne decât să faci ce simţi, să fii cu cine doreşti, indiferent de sex, e o lume aparent liberă până la urmă.

| Afãrinツ explică (pentru zăGhost):

Exact

| AlexanderAdrian a răspuns:

Desigur multor baieti si barbati de pe-aici li s-au aprins beculetele si imaginatia. "vai dar ce sa avem cu tine, e treaba ta ce faci, totul o sa fie bine" bla bla, daca ar fi postat un baiat treaba asta curgea cu injuraturi.

Acum revenind la subiect, cred ca bisexualii au o sarcina destul de grea in a alege un partener de viata. Desigur un absolut ideal ar fi o relatie in trei in care evident toti trei sa se iubeasca. Din pacate asta e extrem de rar. Cum anume te decizi intre o fata si un baiat? Mie asta mi se pare, ca un bisexual, fata sau baiat, are mereu problema alegerii.

In rest, ar trebui sa fie adevarat si larg acceptata ideea ca fiecare face ce vrea in pat, nu vad unde e problema.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

rolling on the floor Chiar ca ai dreptate, nu mai e nimeni impotriva cand e vorba de lesbiene.

| Afãrinツ explică (pentru AlexanderAdrian):

A sunat putin ciudata partea cu ''fiecare face ce vrea in pat'' laughing
Nu este o sarcina grea. Pentru mine nu este, pentru ca daca mie incepe sa imi placa de cineva schimb greu lucrul acesta. Avantajul este ca noi, oamenii ''normali'', gandim despre toti exact la fel. Credem ca toti avem aceleasi drepturi si nu gandim diferit. Nu simtim amenintari prea mari si toata lumea (indiferent de sex) ne este prieten. Judecam dupa modul lor de a gandi. Nu dupa infatisare. Eu, de exemplu, pot sa fiu si cu cel mai gras om din orasul meu atata timp cat nu este prost si are simtul umorului, spre deosebire de pitipoancele care vor patratele si muschi; pentru ele nu conteaza mintea, conteaza aspectul, ce are in buzunar si marimea. (ai inteles) laughing

| Afãrinツ explică (pentru FABULOSUL6000):

Depinde. :3
Unii ne-ar lua la suturi si ne-ar fugari cu matura laughing
Si ar chema politia daca aud zgomote (interesante) in casa rolling on the floor
Ar fi in stare. E Romania. straight face

| Crazyfish a răspuns:

Daca -ti spun ce cred, ma suspenda astia.
Asa ca, nu-ti spun.

| Afãrinツ explică (pentru Crazyfish):

Ai putea sa incerci sa spui intr-un mod politicos.
Daca spui ce crezi intr-un mod cat de cat normal, nu o sa patesti nimic :3

| PhaseMorphXR a răspuns:

Este iubire adevarata sau atasament fata de acea persoana? De unde stii si cum faci diferenta intre aceste doua?

Aveti grija de voi si incercati sa va imbunatatiti una cu ajutorul celeilalte, cultivati prietenia. Parere buna.

| Afãrinツ explică (pentru PhaseMorphXR):

Sincer, eu nu zic ca este doar atasament.
Chiar cred in ce simt.
M-am mai indragostit de baieti si am simtit lucruri asemanatoare, dar nu identice. Diferenta este ca eu pentru ea simt lucruri mai puternice si as lupta pentru ea.
Am multi prieteni si tin enorm la ei, dar sunt doar prieteni.
Nu m-am indoit de ea pana acum si nu cred ca o voi face prea curand.

| OnuOnulică a răspuns:

Sincer o părere destul de confuză.Îți respect decizia dar mă miră că totuși trăim în secolul 21 și gay și lezbiencele sunt așa de rău idolatrizate.

Măcar ea te iubește? adică ea știe despre mica ta fantezie?

| Afãrinツ explică (pentru OnuOnulică):

Suntem impreuna de 2 ani.

| OnuOnulică a răspuns (pentru Afãrinツ):

Atunci felicitări happy sper să vă ținăwinking
Cu siguranță dacă există înțelegere și armonie totul o să decurgă bine în relația voastră.

| Afãrinツ explică (pentru OnuOnulică):

Si nu ar trebui sa fim idolatrizati. Suntem oameni. Avem aceleasi drepturi si indatoriri. Deciziile noastre nu ar trebui sa influenteze modul de gandire al celorlalti despre ce ne inconjoara. Avem multe lucruri in comun. Nu suntem extraterestri.

| Afãrinツ explică (pentru OnuOnulică):

Oo vai merci :3
Sa speram ca da

| OnuOnulică a răspuns (pentru Afãrinツ):

Cu multă plăcere happy pari o fată de treabă și sunt sigur că și prietena ta e la fel happy mai mult ca sigur totul o să meargă bine.Nu ai de ce să îți faci griji.

Aaa și apropo, nu ar trebui să te intereseze părerea nimănui despre viața ta personală happy crede-mă e mai bine ca lumea să nu știe unele lucruri.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mereu mi-am dorit un ménage à trois cu 2 gagici bisexuale.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Deci gay. Impotriva, nu e normal si nu cred ca esti adoptata de un cuplu gay. Altfel ai fi vazut cat iubesc ceilalti persoanele gay.

| aumih16 a răspuns:

Nu trebuie sa confuzi asta cu gay homosexual sau lesbiana aici treaba sta altfel faci sex atat cu barbatul cat si cu femeia unii prefera asa decat sa fie gay homosexuali sau lesbiene

| Happyjump a răspuns:

Daca tu chiar tii la ea, nu vad care este problema, nu sunt o adepta a discriminării

| Mechanix a răspuns:

Puțin îmi pasă de orientarea sexuală a cuiva, am alte criterii după care judec oamenii.

| Afãrinツ explică (pentru Mechanix):

De ar gandi toti asa... ar fi raiul pe pamant

| RedCookyeeee a răspuns:

Sunt pro relatiilor dintre persoanele de acelasi fel. E de apreciat faptul ca esti de 2 ani cu tipa respectiva si nu ai ascultat parerile negative ale persoanelor din jurul vostru. Oricum, viata e scurta, asa ca de ce sa nu profiti de ea si sa le incerci pe toate? Tot respectul meu pentru voi.

| aniyka a răspuns:

Atâta timp cât nu faceți nimic rau(crime, ca si ceilalți 'normali')e ok, na da daca as lua la partea cu sfânta biserica in seama nu ar fi ok...