| GulDan a întrebat:

Am o problema cand comunic cu o fata necunoscuta ma emotionez... de multe ori am mai mult tupeu si vorbesc normal de multe ori ma mai pierd.e ciudat.

De ex: ma place o fata dupa facebook dar, nu sunt sigur pe mine cum ma voi comporta ca altfel ieseam demult cu tipa.

motivatima va rog cu niste sfaturi sa fiu si eu sigur pe mine!

Răspuns Câştigător
| ItsAnne a răspuns:

Înțeleg faptul că nu te simți bine în pielea ta, însă dacă nu poți face vreo schimbare nu trebuie să te superi. schimbările acestea bruște de comportament nu sunt neapărat benefice, deoarece e foarte posibil să nu știi cum să te comporți în "noua piele" și s-o dai rău în bară. anyway, timiditatea este mai bună decât repezeala și vorbitul aiurea. mai bine spui puține dar cu cap, decât multe și aiurea, mă înțelegi?
cred că mulți băieți sunt timizi cu fetele (sună ciudat din partea altei fete, hă? ), dar asta nu contează foarte mult.
cei prea îndrăzneți, ca să zic așa, cad foarte ușor în penibil și devin un pic nesimțiți. dacă vrei să capeți încredere în tine, încearcă să o faci fără să devii egoist ș.a.m.d.
totul ține de psihic. gândește-te că și tu ești special și că ai calitățile tale, de care poți fi mândru oricând. spune ceea ce gândești fără să-ți fie rușine, și încearcă să fii cât de prietenos poți. timizii dau impresia că sunt reci, când de fapt ei se panichează când li se cere să se exteroriozieze, am dreptate?
repetă-ți în fiecare zi în gând: "sunt special! am calități! sunt mândru de mine!", apoi uită-te în oglindă și zâmbește.
Have a nice day!

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Citeste asta >> http://edituratrei.wordpress.com/......celuilalt/
Bafta! E mai mult decat as putea eu sa scriu sau sa explic, caci nu sunt specialist, spre deosebire de domnul care a scris acel articol.

| Stefania1Stefy a răspuns:

Fi tu insuti. Daca e o fata care chiar iti e prietena si stii cate ceva despre ea iti va fi usor sa vorbesti cu ea. Poveste-i intamplari o faci curioasa si va vrea sa vorbeasca cat mai des cu tine.