| hypothesis a întrebat:

Am planuri importante pentru aceasta vacanta. Sunt clasa a 11 a si timpul se scurge. Vreau ca in aceasta vacanta sa ma decid pe ce ma voi specializa si totodata sa incep pregatirea. Insa nu vrea sa omit si lucrurile marunte ale vietii,precum:distractia,prietenii, imbogatirea experientei personale. Totodata vreau sa citesc si 3-4 carti bune,care sa ma cultive si sa ma ajute si am nevoie de voi. As avea in gand sa citesc : Lumea si demonii ei- Stiinta ca lumina in intuneric si o carte de Istorie a Religiilor, deoarece ma pasioneaza acest domeniu. Pe langa acestea propuneti-mi inca 2-3 carti,care sa-mi imbogateasca viziunea, deci experienta. Aventura sau ceva foarte interesant care sa ma captiveze si sa nu pierd timpul aiurea. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| ubox7007 a răspuns:

Eu iti recomand doua carti destul de simple: Da sau Nu de Jonson Spencer si Gandire rapida, gandire lenta de Daniel Kahneman. Si poti citi curiozitati random de pe descopera.ro gen: http://www. descopera.ro/stiinta/10044478-folosim-doar-10-din-creier-si-alte-mituri-despre-mintea-umana, poate o sa gasesti cateva lucruri de care nu stiai si in link-ul pe care l-am pus.