| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut multi pe aici cu " ce ii iau mamei de 8 martie". Dar ma intreb eu, ei le cumpara ceva si in restul anului ( in afara desigur de ziua de nastere a mamei) sau sunt ipocriti si cumpara doar cand e o zi "specifica"?

21 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E misto cind te poti conforma de ziua specifica. Eu il tot amenint pe taica-meu ca ii iau telefon de la Craciun si abia saptamana trecuta i l-am luat. Macar nu e stift, chit ca ma injura ca nu are toate comenzile la fel ca ala vechi (avea un Nokia nu-stiu-cit si i-am luat un Samsung S5611).

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

" chit ca ma injura ca nu are toate comenzile la fel ca ala vechi " ti-ai batut joc de bietul om laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Deloc. I-am luat cel mai bun telefon posibil. Daca ii luam desteptfon atunci sa vezi injuraturi...

| T0T a răspuns:

Macar o fac si intr-o zi specifica, spre deosebire de altii.

| Doub a răspuns:

De unde ar trebui sa stim noi daca le cumpara sau nu?thinking

La tine e globul de cristal. Tu sa ne zici.

| Mayar a răspuns:

Daca x nu cumpara nici in ziua specifica, iti imaginezi ce se intampla in restul anului : nimic!
Deci e foarte bine, macar de 8 martie sa faca un cadou.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eu sunt ipocrita si ii cumpar ceva doar de doua ori pe an, de ziua ei si de 8 martie. Oricum ii iau chestii de care ma pot folosi si eu.
Da, sunt o fiica rea.

| AtateaConditii a răspuns:

Cred că cadourile materiale nu sunt mai bune ca o mână de ajutor la anumite chestii. Eu recunosc ca nu sunt cu cadourile dar ajut pe oricine are nevoie de ajutor fără să aștept ceva în schimb, o fac pentru ca nu am altceva de făcut mai bun în momentul acela.

| Sociopat a răspuns:

Cand e vreo zi speciala ii trimit mesaj maicamii cu "La multi ani coite!" si e suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

''sau sunt ipocriti si cumpara doar cand e o zi "specifica"?'' Sau sunt ipocriti care nu le cumpara nimic tot anul laughing Ma numar printre ei straight face

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frumos nu am ce zice laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ps. pai asa ii multumesti tu mamei tale? eu unul te legam de pat si iti dadeam cafteala si mancare, o data pe zi happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Norocul meu ca ai mei nu m-au batut la cate dracii am facut.
Norocul meu ca nu am un tata ca tine.
Pai ce? Mama nici '' bravo '' nu-mi spune cand vin acasa cu medalii.
Imi zice : ''Ai impachetat hainele frumos?''
Si cu ce bani sa-i cumpar? Banii de buzunar ii cheltui pe culegeri, casti, oja si creioane( + pixuri). Sa-i cumpere tata ca el a luat-o de nevasta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Norocul meu ca nu am un tata ca tine. " stai linistit ca nu sunt chiar asa. chiar daca unii copii mai merita una peste bot. multi am vazut aici, la 15 16 ani se umfla in pene si zbiara la parinti. aia nu li s-a dat nici macar o palma cand au inceput de mici si acum au aree de mari oameni.

"Si cu ce bani sa-i cumpar? Banii de buzunar ii cheltui pe culegeri," laughing imi aminteste de un banc parca. " tata imi dai 5 lei?
5 lei? pai ce faci cu 3 lei? 2 nu iti ajung? ia unul si pleaca. asa si cu tine

"Pai ce? Mama nici '' bravo '' nu-mi spune cand vin acasa cu medalii. " mda, ceva de genul si la mine. cand luam 10, un bravo acolo, daca si ala. sa dea dracu sa iau 9 sau 8, o saptamana ma tampea

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A, nu, de umflat in pene si zbierat la ei nu fac asa. Oricat m-ar supara sau altele nu imi permit sa fiu nerespectoasa, pana la urma ei m-au crescut pana la varsta asta si ma vor mai creste pana cand oi fi eu pe salariul meu.
Exemplu l-am luat de la bunica sa nu fac dintr-astea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O saptamana pentru un 9 sau 8? rolling on the floor
Dar eu ca am colectie de 2, 3 si 4?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai luam si eu 4 pe ici colo. la desen sau muzica. porcarii de materi

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aa,pai eu tot acolo iau.
Si la sport.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu sportul nu aveam treaba laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu da. Ma duc doar sa dau crosul si inca 2 sau 3 probe. Rest ma duc fara echipament si bag scuze ca nu pot face sportul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu le-am cumparat alor mei nimic de n-spe martie, ziua de nastere, de sfant, etc. Nici n-au avut nevoie.