| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut un profil de Facebook in care se vand parfumuri la pret mic si cand intrebat cineva de ce sunt asa mici preturile scria ca sunt TESTERE la 100ml, imi explica cineva cum vina asta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testerele sunt mostre de parfum, care in general sunt furate de la magazine sau de la depozite si vandute la negru.
Testerele nu se vand in general, se expun in magain odata cu parfumul.
Tocmai de aceea spun ca sunt furate, pentru ca nu se vand, se folosesc gratis in magazinele de parfumuri.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dar astia vaand pe Facebook si zic ca le-au cumparat cu mult mai ieftin din Olanda dar sunt parfumuri la 100 ml si de aia zic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum ar fi cumparate din Olanda sau alta tara, sunt FURATE si probabil revandute.
Testerele nu se vand, se dau pe gratis la toate magazinele de parfumuri ca sa fie deschis si foloste in magazin, penytru testat!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Bine oricum ar fi acelea ar trebui sa fie 5 ml sau cat astea au 100 ml

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ma refer la mostre de parfum, care sunt in sticlute de 5-15ml si care se ofera pe gratis cumparatorilor!
Eu m-am referit strict la TESTERE de parfum, care au volum mare de 50ml si 100ml, acelea nu se vand, se expun in magazin alaturi de parfumurile sigilate, ca sa le incerci pe piele, acolo, in magazin.