| REALQuizZzHERE a întrebat:

Am visat că eram într-o casă abandonată cu o prietenă la care ţin foarte mult, şi casa aceea se afla pe un câmp. Dintr-o dată m-am trezit că un şarpe mare a muşcat-o, CE ÎNSEAMNĂ?

Dau fundă, mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista un anumit termen pentru vise.
Interpretarea viselor este individuala. Ceea ce pentru tine (subconstientul tau) reprezinta acest vis pentru alta persoana poate insemna complet altceva iar asta se intampla pentru ca oamenii, mai exact subconstientul lor da semnificatii diferite unor anumiti termeni si de asemenea trecutul, circumstantele si capacitatea de intelegere a unei persoane este complet diferita de a alteia. De aceea nu exista un raspuns universal pentru interpretarea viselor.
Tot ceea ce trebuie sa stii este ca visele sunt un mod de procesare a subconsitentului a informatiilor pe care le percepem in fiecare zi. De cele mai multe ori visele nu au o semnificatie profunda ci sunt ceea ce a ce sunt. In cazul tau, probabil tii la prietena ta (asa cum ai specificat) si iti este frica sa nu pateasca ceva. Poate ca iti este frica si de serpi. Si poate ai visat un sarpe si nu altceva pentru ca ai vazut un sarpe (intr-o poza, la televizor, pe internet - este suficient sa il fi vazut si cateva minute) ori te-ai gandit la serpi recent. De exemplu, pentru un iubitor de serpi visul asta ar putea avea semnificatii complet diferite decat in cazul tau.

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Daca era sarpe te duci la farmacie. happy

| JustMe34 a răspuns:

Eu stiu ca sarpele inseamna dusman in vise.

| miolina a răspuns:

Un vis bun daca cineva a fost muscat de sarpe : iti va merge bine in afaceri sau la serviciu.