| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa profesez in avocatura doar ca nu stiu ce as putea alege intre stiinte sociale sau filologie uman(fara intensiv engleza sau franceza) si mi-a mai spus cineva ca as putea da si la bio-chimie ca la drept poti face orice profilhappy ma puteti ajuta va rog?happy

Răspuns Câştigător
| L a răspuns:

Si eu vreau tot la drept. cel mai bine e sa intri la Stiinte sociale, pentru ca eu sunt acolo si se fac materiile de care vei avea nevoie pentru examenul de intrare la drept:adica economie si romana. Pup:*

2 răspunsuri:
| Daiana_1737 a răspuns:

Eu am dat la Stiinte ale naturii( bio-chimie cum ii zici tu) pentru a urma dreptul.La profil real iti dezvolti altfel gandirea...in schimb la uman treci prin liceu ca rata pe apalaughing...La drept poti face orice profil dar trebuie sa fii oarecum pregatitwinking adica sa ai o bazahappy
Succes!

| Blosssom a răspuns:

Si eu vreau tot la Drept. Poti sa te duci si la Stiinte ale Naturii, dar nu la mate-info pentru ca la admiterea in facultate dai examen la romana si istorie.Eu m-am gandit la filologie...desi voi pune a II a optiune stiinte sociale.Eu iti doresc mult succes! ID meu :roxy_hope95