| Andreeabnd1 a întrebat:

Asnoapte am visat ceva urat, si mi-e frica sa dorm la noapte. Iubitul meu lucreaza si de noapte...Am visat ca dormeam si pe usa a intrat o matura( suna ciudat).Era un fel de femeie...In loc de corp avea batul de la matura si in loc de maini tot bete avea, si era un chip de femeie care in loc de par avea paiele de la matura. Si facea ca o nebuna vroia sa ma sperie. Ce credeti ca inseamna? Daca aveti de gand sa faceti misto, nu este cazul.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Visele sunt doar vise! Atat! Nu au legatura cu viata reala doar ca uneori se intampla si coincidente si ai parte de vise care se intampla si in viata de zi cu zi.
Repet, sunt doar coincidente.
Cel mai probabil ai vazut o poza infricosatoare/un film horror sau ceva de genul si te-ai gandit la acea persoana (sau pur si simplu a creat-o mintea ta din niste trasaturi luate dintr-un film horror)
Mediteaza(curata-ti mintea) sau citeste ceva (vreo 15-30 de minute) inainte sa adormi.Asa o sa visezi ceva frumos, eventual povestea pe care ai citit-o. (Asta daca nu este una horror evident)
Trebuie sa-ti iei gandul de la acea prostie de fiinta pe care tot imaginatia ta a conceput-o! O sa vezi ca daca nu o sa te mai gandesti la ea o sa dormi fara nicio grija.
O sa vezi ca te descurci si fara sa ai iubitul langa tine ca sa te apere. Nu ai ce sa patesti daca acel lucru nu exista. Pur si simplu nu te mai gandi la asta si citeste sau fa ceva care sa te duca cu gandul in alta parte inainte sa adormi.
Bafta!

4 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Stai linistita, a fost doar un cosmar. Esti stresata si obosita, si de aceea subconstientul lucreaza in felul asta.
Pune-te si culca-te, ca nu se intampla nimic.

| Kenya a răspuns:

Eu credeam ca am visat cand ai "asnoapte".

| Casper003 a răspuns:

Sunt doar vise... si mie mi se intampla sa mai visez urat, am visat tot felul de prostii, obisnuiam sa fiu si eu speriat, dar cu timpul, mi-am dat seama ca nu am de ce, asa a fost si cu frica de intuneric cand eram mai mic, si acum nu pot dormi daca nu e intuneric in camera happy

| FreyLike a răspuns:

Chiar nu stiu ce poate inseamna, dar si eu visez urat uneori, cel mai bine ar fi sa te duci la un psiholog, pentru ca nu este nicio rusine, este chiar foarte bine. Asta te sfatuiesc sa faciwinking