| axelfcrazyfrog a întrebat:

Atentie, Se Da Funda Bai! Ce inseamna daca pe un raft, in dreptul unor produse de magazin este pus un pret pe produsul respectiv, iar cand dai banii pe produsul resectiv vanzatoarea spune ca face mai mult decat arata initial pretul, si ca "a uitat sa schimbe pretul". Problema este ca aceasta vanzatoarea cam uita cam des sa "schimbe preturile". Cum trebuie sa procedez in caz ca mi se va mai intampla pe vitor?

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

II zici clar, atat scrie pe eticheta atat dau, nu iti convine, ma duc la opc si la politie ca prea esti tu smechera sa vedem ce au ei de zis, ca de aia traiesti intr un stat, unde statul te apara si fac pariu ca nici macar bon nu iti da.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu iti da bon fiscal iti iei produsul si pleci.

| darrio2007 a răspuns:

De Duminica.

| FemeiaPisică a răspuns:

Asta se întâmplă mereu, spun că au uitat să schimbe preţul când de fapt nici nu s-au deranjat. Dacă le iei tare, se ascund sub casa de marcat.
Nu ai ce să le faci, decât să faci un scandal monstru şi să vină poliţia pentru că au apăsat butonul de panică, mai bine pleci.

| Aasdfghj a răspuns:

Spune ca vrei sa vorbesti cu seful/sefa. Sigur nu o sa-i convina faptul ca angaja uituca nu a schimbat pretul si poate o da si afara.laughing Eu stiam ca trebuie sa ti-l vanda cu pretul de la raft, chiar daca e gresit. E greseala lor si platesc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Faci o poza pretului afisat.Sa vezi cum isi schimba atitudinea imediat.