| LSMM a întrebat:

Ati alege sa stati in compania unei persoane care sa-si arate afectiunea la tot pasul, care sa vorbeasca dragastos si sa imbratiseze pe toate lumea sau ati prefera sa stati langa una rezervata, cu capul pe umeri, care se gandeste de 2 ori inainte sa vorbeasca si aa dea impresia de persoana inteligenta?

12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Prefer persoana rezervată. Dacă are şi afecţiune pentru mine, e perfect.

| MadRaven a răspuns:

A doua variantă. Ideea mea de *perfect guy* e reprezentată de cineva serios, inteligent, rezervat.
Tu ce zici? smug

| LSMM explică (pentru MadRaven):

laughing Aleg și eu a doua variantă. Dar nu numai în cazul băieților. happy

| MadRaven a răspuns (pentru LSMM):

În cazul fetelor e tot la fel. Doar că pot număra pe degetele de la o mână fetele care stau în compania mea rolling on the floor

| LSMM explică (pentru MadRaven):

Ce urat a sunat astaaa laughing) ah, bine, avem un punct comun in privinta asta. Frumos laughing)

| neutrino a răspuns:

Prefer o persoana draguta si isteata. Daca asa ceva nu se regaseste in niciunul din cazurile tale, atunci nu prefer nimic, nu doresc astfel de persoane indicate de tine, fals-inteligente.

| LSMM explică (pentru neutrino):

Recunosc ca am facut ca descrierile sa para ale unor extreme, insa nu m-am referit nici la o persoana euforica tot timpul, nici la una sobra, care nu stie de gluma, de exemplu.
Doar pornisem de la un exemplu pe care il am in minte cu privire la al doilea tip de persoana, care mi se pare cu mult mai inteligenta decat prima. Aici voiam sa ajung, la intrebarea "de ce e asa". Sau, in cazul tau, care se aplica la ambele persoane.

| MaliciousDeath a răspuns:

Eu fac mai mult parte din a 2-a categorie(oarecum) iar cand am nevoie de afectiune nu stiu s-o cer, asa ca prefer prima varianta.Cu conditia sa-mi arate doar mie afectiune.Adica si altor persoane, dar mie mai multa.
...Ca un caine.Imi plac cainii.c:

| Neo12 a răspuns:

Evident că în compania unei persoane rezervate.
Nu îmi place să stau lângă persoane care se dau bine pe lângă toţi şi după se ceartă cu ăia sau cine ştie ce. Mai bine să fii la locul tău, decât aşa agăţat de gâtul la toţi.

| LSMM explică (pentru Neo12):

Uitasem să precizez că în cazul primei persoane se presupune că nu e (tot timpul) vorba de ipocrizie, cu tine ea fiind sinceră, de exemplu. happy

| Neo12 a răspuns (pentru LSMM):

S-ar putea să fie sinceră până la un moment dat. Probabil are energie multă de e aşa sau vrea să uite de ceea ce e acasă (poate are certuri sau d'astea). Chiar nu ştiu ce să zic. Eu tot aş sta lângă o persoană rezervată.
Dacă stai lângă celălalt tip de persoană, poate apărea şi gelozia, certuri din cauza asta.

| LSMM explică (pentru Neo12):

Nu ma refer la persoana iubita, in cazul ala cred ca oricine vrea un om cumpatat, care nu iubeste pe oricine vede.
Desi mai sunt unii care prefera si asa ceva.