| Bøøgey a întrebat:

Ati fi dispusi sa cheltuiti 10.000 de lei pe o bicicleta?

18 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Depinde.
Dacă mersul pe bicicletă ar fi doar aşa un hobby, atunci nu.

| Wehrmacht a răspuns:

Da-o dracu' da' ce bicicleta e frate aia? Serios, nu vad de ce ar costa atat.Bai deci nici daca ar fi facuta din aur n-as da' atat pe un metal frumos care in rest ar fi pur si simplu inutil.

| Bøøgey explică (pentru Wehrmacht):

Sunt MTB-uri concepute cu o geometrie speciala pentru a traversa cele mai extreme trasee si a suporta cele mai drastice socuri.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Bøøgey):

...asta nu justifica costul de 10.000 lei.Costa atat doar pentru ca asa au vrut cei care le produc sa coste, nu ca fac ele atat.Nu as da atatia bani pe una. Sper ca ne intelegem...10.000 lei adica 100 milioane da? In lei noi.
Ok...am mai cautat pe google.La preturile care le-am gasit as prefera sa mai strang putin si sa imi cumpar un enduro.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca as fi facut ciclism de performanta, atunci da, probabil mi-as fi cumparat una.
Cum nu fac, imi ajunge o bicicleta mult mai ieftina.

| AtateaConditii a răspuns:

Nu cred ca exista o bicicleta care sa merite atatia bani. Nu in Romania. Deci nu.

| Sociopat a răspuns:

Eu nu as fi dispus dar daca tu iti permiti luxul de a da atat pe o bicla de ce nu? S-o stapanesti sanatos.Totusi, nu stiu, eu daca as da atat pe ceva as tine acel ceva in puf atat de tare incat nici nu l-as folosi.Vezi sa nu faci si tu asta cu bicla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar un idiot ar face-o

| Bøøgey explică (pentru anonim_4396):

Pesemne ca nu stii despre ce biciclete vorbim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Am vazut odata una la 2000 de euro de la fereari, nu avea nici macar viteze sau supenzii, era un jaf. deci da, orice ar avera sa dai 10000 de euro trebuie sa fii idiot. poate ea sa fie si semnata de einstein ca tot idiot trebuie sa fii. parerea mea

| Bøøgey explică (pentru anonim_4396):

Stimabile, daca numesti o bicicleta "jaf" pentru ca nu avea suspensii si viteze, atunci ar trebui sa te retragi din discutie. Ramai in aria DHS cu biciclete de 500 de ron, alea au si suspensii si viteze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Nu ma pricep la biciclete "stimabile" ca nu am avut de la 9 ani, dar am zis asa, era foarte simpla. ramai tu la bicicletele tale de 10.000 de lei, ca si vad cum ai da banii pe una ca aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Ca nu ma mandresc la cineva cu cat am dat pe nu stiu ce rahat. O bicicleta la 500 lei e prea buna. Conteaza sa-si faca treaba. La fel si un calculator si alte din astea. In plus, conteaza sa-mi si permit cu usurinta, nu sa nu mai mananc cateva luni.

| val31989 a răspuns:

Nu.

| ShadoWCrist a răspuns:

E din aur? Nu, nu as fi.

| tche a răspuns:

Doar dacă face şi cartofi prăjiţi.

| AllM0nstersAreHuman a răspuns:

Nu, poate sa fie si BMX custom, eu nu-as cheltui atatia bani pe o bicicleta.