| OoBunnyoO a întrebat:

Aveti vreo poveste adevarata sau o anecdota care va face placere sa o imparatasiti cu ceilalti? Daca da, care? happy

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am ceva "povestioare" dar sunt hazlii
Imi amintesc ca ai mei parinti au trebuit sa plece de urgenta in partea Bacaului imediat dupa ce am taiat porcu, m-au lasat la nasii mei de botez, eu am venit pe furis acasa, am spart geamu si am intrat in casa sa fur o bucatica de sorici cred ca aveam 6 ani, cand au venit parintii, am lasat sa se inteleaga ca eu nu am habar de acel geam spart laughing
Si mai am una...
-Eram in clasa a 10 a si am chiulit 4 fete cucuiete si ne-am dus la o colega, am taiat o gaina, am facut friptura si am baut un paharel de visinata si o cana de must si dai panarama in liceulaughing ce a iesit numai eu stiu si scumpa noastra diriginta pe care am mintit-o zicandu-i ca am mancat ceva si era alterat de asta stam cu capu pe bancalaughing
Dar un coleg, de ciuda ca nu am vrut sa il luam cu noi, ne-a dat in primire si a strigat in clasa...
Tovarasa diriginta nu ascultati fetele, ele sunt matoalaughing toata clasa a izbugnit in rasetelaughing apoi diriginta ne-a chemat si a hotarat...
Ce alegeti fetelor? nota scazuta la purtare? ori faceti munca patriotica in liceu 2 zile...
Obligat ca am ales varianta 2laughing
A fost ceva ce imi amintesc cu drag mereu si astazi rad copilasii mei de isprava mamei lorlaughing
O frumoasa zi sa ai happy

| OoBunnyoO explică (pentru caramela):

Mersi ca ai impartasit pataniile tale. laughing Chiar mi-au luminat ziua de dimineata. tongue
O zi frumoasa si tie! happy

| caramela a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Aventuri din viata de elev..amintiri frumoase si dragi happy
O zi buna happy

| RAY a răspuns:

Am foarte multe, zi-mi ce categorie preferi?

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

Nu conteaza. Zi-mi-o pe preferata ta. Sau preferatele tale. big grin

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Poate o sa vomiti la noapte, desi eram eu cu ea si eram in parcare si mie imi era greata si am vomitat in gura ei asta de nervi m-a lasat balta si pe mine dezbracat

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

laughing))))) Serios? laughing)) chestia asta chiar ti s-a intamplat?
Nu am stomacul chiar asa de sensibil. tongue

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Sincer nu da am asa un chef de compus povesti, nu am multe povesti de viata adica intarnesc persoane noi mai mereu dar nu e nimic iesit din comun nu ma bat cu ei, violez sau na alte chesti bine in somn am fantezii cu ele dar na

| Fatamuntilor a răspuns:

1.Eram prin clasa a VIII a. Aveam clasa la parter, iar ca sa intram la noi, treceam prin alta incapere(tot sala de clasa.Se sunase de intrare, am intrat in clasa.Am intrat, dar in fat catdredei cineva facuse,, numarul 2 mare, frumos si mirositor'' rolling on the floor.Nu am putut iesi pe usa pentru ca ora incepuse (profesurul nu venise), asa ca am iesit pe geam (dadea spre strada), toata clasa. Femeia de serviciu ne-a vazut si ne-a parat la director.Acesta ne-a chemat in curtea scolii, i-a alegat pe baieti prin curtea scolii, iar toata lumea a trebuit sa duca la scoala muguri de bradrolling on the floor
2.Tot cam in acea perioada venise la noi niste prieteni de familie.Am mers la iarba verde.Acolo era si un manz, imi era asa drag, ca m-am hotarat sa il mangai.El nu a apreciat gestul meu, si mi-a dat o copita in partea dorsala.Nu m-a durut!

| OoBunnyoO explică (pentru Fatamuntilor):

Si eu am avut o experienta asemanatoare, dar cu un cal adevarat. Pe mine m-a durut. laughing Cred ca este o trasatura specifica a cailor.

| J0B0MAT a răspuns:

Mergeam la cumparaturi si venea din fata un baietel mic de 2 -3 ani.S-a oprit cand m-a vazut si a inceput sa rada, m-am aplecat la el si zambeam si eu la el si apoi s-a dus si a luat o floare dintr-un ghiveci de langa noi si mi-a dat-o mie.A fost asa dragut si surprinzator.

| HashtagTPU a răspuns:

Nu am nicio placere deosebita, dar tare mult as fi vrut sa prind ocazia sa-ti murdaresc o intrebare. Daaaa. Macar de ai si citi ce iti scriu. O sa incerc sa scriu mult si fara rost ca tine. :* Dar stiu ca tu o sa ma citesti, fiindca daca n-o faci esti neam prost. La ce ai mai fi pus intrebarea? De plictiseala? Bineinteles. rolling on the floor

Deci, iepuroaico, alungeste-ti urechile alea aicisa:

Eram prin clasa a... XI-a cred. Asa, era un concurs judetean destul de important pe la Palatul Copiilor, despre proiecte Web/informatica, prezentari, balarii din astea. Asa, nu mai conteaza cum am fost eu destul de aclamat pe acolo. Altceva conteaza.
Eu vorbeam cu un tip pe net. Ne cunoscusem prin intermediul o DC prin 2006, nu se inventase File List pe atunci.
El downloadase de la mine un kit pentru Adobe Flash (adica ala in care se fac animatii bengoase, in care proiectezi, nu ala prin care vezi filmulete pe YouTube, ala e doar playerul). Asa, era si el foarte curios, nu era pe profil de mate-info la liceu, dar era pasionat de IT. Si nu prea s-au prins de el flash-urile astea. Oricum Flash-ul e acum o tehnologie moarta, se merge pe HTML5. Dar, faza e ca el a venit la concurs cu un amarat de blog customizat pe Wordpress, ii facuse acolo o tema verde si invartise ceva plugins parca. In fine, total neinteresant pentru juriu. Faza e ca noi vorbisem vreo 2 ani pe net si ne-am vazut pentru prima oara prin coincidenta la acel concurs, dar el nu m-a recunoscut sau n-a vrut s-o faca.
Ideea e ca eu avusesem un proiect fain chiar in Flash (ce nu prea a digerat el) despre I.L. Caragiale, era un fel de site dedicat. Chiar as fi vrut sa-l public dar aveam materiale din mai multe surse si nu as fi fost „legit" s-o fac fara acorduri.
Revenind, proiectul meu a cam rupt gura targului. Pentru un elev de liceu, oricat de pasionat, era ceva destul de fainosag. Si se uita cam urat el asa. Acasa n-a zis nimic. S-a cam rupt legatura. Care e faza de fapt? El era cam invidios pe mine inca de cand socializam asa pe Yahoo! Messenger, incerca sa ma prinda cu ceva, ca el care nu e la liceu de mate-info ma poate depasi pe ceva planuri. Ideea e ca avusesem destule conflicte de multe ori...din superioritatea pe care incerca el s-o impuna. Isi dadea multe aere adica, si mi-a placut ca soarta ne-a pus fata in fata la un concurs si a plecat cu morcovul in fund acasa, iar eu cu o diploma si multe aclamatii.

Cam atat. Ar fi mai multe de zis, am incercat sa rezum. Daca scriu prea mult apoi ma acuzi de copyright infringements ceva, ca numai tu trebuie sa scrii aiurit de mult si inutil. rolling on the floor

Hai pupici, iepuroaica anosta! :*

| OoBunnyoO explică (pentru HashtagTPU):

Mersi pentru informatiile despre Adobe Flash. Am si eu cateva cunostinte de baza despre programele de editare foto, video si audio, caci fara ele nu cred ca as fi terminat facultatea nici azi. Dar oricum..atentia conteaza.

Nu prea vad cum anume mi-ai putea murdari intrebarile... daca doar prin raspunsurile lungi..nu stiu daca vei reusi.mi se intampla sa am zile in care sa citesc vreo 12 ore pagini de cursuri care uneori intrec limita plictiselii. Nu cred ca vei reusi vreodata sa ajungi peste limita asta. Sau nu stiu. poate vei reusi, nu vreau sa te dezambitionez.

Cat despre anostia mea, trebuie sa fie intr-adevar suficient de mare daca ti-a trezit interesul incat sa te faca sa iti doresti asa mult sa imi murdaresti intrebarile si sa te bagi in vorba cu mine oricand prinzi ocazia. Asa ca, la mai multa anostie as spune eu. laughing