| CosminGabriel2000 a întrebat:

"Băiatu', îmi poți spune cât e ceasul?" Întrebarea asta am primit-o de mai multe ori și am impresia ca au râs de mine, deoarece m-au întrebat niște țigani (e posibil doar să vadă ce telefon am ca să-l inhațe) si de la niște fete care în privirea mea nu aratau în regulă("bitches" basically, scuze pt exprsie :/ ) Deci intrebarea "Cat e ceasul?", daca nu e adresată de o persoană "normală" ce semnifica?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

"50 de lei, e luat de la magazinul X"
Fie acele persoane vor sa-ti ciordeasca telefonul, sau eventual sa vada daca "esti instarit" astfel incat sa poata profita de tine.
Cel mai bine in acel caz le spui ca nu stii, ca nu ai ceas iar telefonul iti e descarcat si s-a inchis, sau eventul, iti cumperi un ceas si aia e. happy

8 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Şi ţi-era greu să spui cât e ceasul?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e mai simplu să le spui, că nu ai ceas?

| T0T a răspuns:

Ceasul meu a fost vreo 500 de lei, cam așa.

| Doub a răspuns:

Ascunde-l în şosete
#safeplace

| Divy a răspuns:

N-am ceas e scump taică, de asta mi-am luat telefon laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur că un om pe care nu l-ai mai văzut vreodată te întreabă cât e ceasul pentru a râde de tine, nicidecum să știe cât e ora sau vadă dacă merită să se încerce să-ți fure ceasul/telefonul.

| Eu2208 a răspuns:

Cred ca vroiau sa iti fure telefonul...

| xjkl a răspuns:

O întrebare stupidă venită din partea celor ce suferă de nebăgare în seamă.