| trombonistul1940 a întrebat:

BĂIEŢI ŞI FETE.Mă confrunt cu o problemă cu ceva,ce nu ştiu ce,un fel de program ce s-ar numi PX.dll,şi mă împiedică să descarc în computer programul WINAMP, de pe NINITE.COM.Mă poate ajuta cineva care ar avea răbdare cu mine să îmi explice paşii? Menţionez că am 76 de ani,nu prea mă pricep,nu am copii sau nepoţi pe lângă mine să mă ajute, iar la un centru de REPARAŢII nu mă primeşte pentru aşa o infimă problemă.Vă mulţumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Winap e inutil, pe YouTube gasesti ce vrei si nu trebuie sa descarci nimic.
https://www.youtube.com

| RAY a răspuns:

Reinstaleaza programul

| trombonistul1940 explică (pentru RAY):

Mai întâi vă mulţumesc pentru răspuns, răspuns care este cam sec pentru mine, şi care am cerut mai multe explicaţii(mai multe cuvinte scrise)pe acestastă problemă a mea.Pe computerul meu este instalat WINDOVS 7 ULTIMATE (de către altcineva, nu de către mine că nu ştiu la vârsta mea...)cu INTERFAŢA în L.Română.Dv.îmi spuneţi să Re-instalez programul, dar eu am treabă cu neputinţa mea de a descărca programul WINAMP, că nu pot asculta nici o melodie, şiatunci vă întreb din nou; ...cum pot eu să re-instalez programul WINAMP, când eu nu pot să-l descarc de pe NINITE.COM? Vă mulţumesc.

| pufulescu a răspuns:

Ati incercat sa descarcati Winamp de pe softpedia.com? Este site romanesc din cate imi amintesc, perfect legal.
Fisierul PX.dll despre care spuneti este o parte dintr-un program, nu un program in sine si va fi foarte greu sa il gasiti si reinstalati.