| chiftelutacrocanta a întrebat:

Baieti,voi cand va intalniti cu o fata intr-un local, aveti obiceiul sa scoateti toti banii din portofel in faţa fetei cand vine momentul de plata a celor consumate? V-ati uitat vreodata ce privire are o fata cand scoateti voi toti banii din buzunar sau din portofel?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu ma intarnesc cu fete desi n-am ce raspunde, dar niciodata nu mam laudat nu sunt genul, sunt o persoana modesta, decat sa stea una cu mine pentru banii mei mai bine singur sincer isi spun, cand mam intarnit in trecut cu cateva nu ma plecaeau credeam vrajeala cu sufletul conteaza bine nici banii nu aveam multi asa ca mam cum sa spun obisnuit sa numai incerc nimic, am alte scopuri si cred ca sunt ok

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu m-am uitat.

| T0T a răspuns:

Niciodată nu am făcut asta și nu m-am întâlnit până acum cu fete care s-ar fi simțit ok sau ar fi ținut neapărat ca numai eu să plătesc. În plus eu nu sunt omul de obicei să se dea mare cu ce are niciunde(asta dacă nu e o persoană față de care îmi permit). Oricum mi se pare corect ca fiecare să își plătească consumația, și m-am contrazis cu câteva femei/fete pe tema asta, gen că cică așa e frumos. Uite că eu prefer să trăiesc după normele gândirii și corectitudinii mele, nu după normele altora și nici nu am de gând să mă schimb pentru că așa trebuie, sau pentru că așa procedează nu știu cine. Mi se pare aiurea chestia asta. Dacă consumi îți plătești. Sau ce am auzit eu de unele care s-au despărțit de nu știu ce băieți pentru că nu le-au plătit laughing Să fim serioși, e penibil. Adică norocul ălora, totuși.

| raluk27 a răspuns:

Da' de ce trebuie sa faci gestul ăsta cocalaresc?
Poti fi discret si sa scoti din portofel exact cat e nevoie.
Si aia se uita la cat e de penibil tipul care are in fata o nota de 60 lei si scoate teancul de 500 lei. In plus, faptul ca ai n bancnote, nu înseamnă nimic. Poate ti-a dat maica-ta bani sa platesti factura la gaze sau sa faci cumpărături de la Carrefour.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eu nu ma intalnesc cu fete si nu m-am intalnit niciodata dar nu cred ca as face asa daca as fii la o intalnire.

| ShaOfHatred a răspuns:

Deja lumea stie ca sunt genul de om cu bani la mine. Dar sincer, am incercat asta o data, la un majorat. Si surprins am fost sa observ ca fetei nu-i pasa de banii mei, si i-am spus ca e o persoana interesanta, dar ea nu a stiut de ce i-am spus asta. Si am lasat-o asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aceea eu platesc numai cu cardul. Ca sa nu isi mai beleasca ea prea mult ochii. Cum vede un teanc de bani flutura din gene. Dar banii mei sunt munciti. O scot in oras, fac cinste cu o masa, un suc si ce ii pofteste inimioara apoi mergem acasa la ea sau la mine, "ne uitam la film" si... Mai vedem noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare aiurea, si urat din partea mea sa fac asta.Nu am facut, si nici nu o sa fac niciodata.Ori nu stie ce face ala, si o face asa fara sa gandeasca, ori o face ca sa arate ca are dineros, mi se pare o tampenie daca o face din motivul asta.

| MeForeverAlone a răspuns:

Eu nu cred că este atât de șmecher să scoți toți banii din portofel în fața iubitei, decât dacă vrei sau încerci să te dai mare că ai bani și nu mai știu ce. Acum depinde și de caracterul fetei. Dacă ei îi place să creadă că ai tot timpul bani la tine și nu duci lipsă, fă-o, măcar să te privească ea cu alți ochi. Dar dacă ea nu așteaptă așa ceva de la tine nu o face. Sincer îți spun, nu face pe grozavul în fața ei. Asta le enervează pe fete.
Baftă

| BadAngel3 a răspuns:

Eu sincera sa fiu, daca faci asta in fata mea, a doua oara nici ca mai auzi de mine. As crede ca vrei sa ma impresionezi cu cati bani ai tu, de parca vezi Doamne, eu nu imi petrec timpul cu tine ci cu banii tai.