| JustStitch a întrebat:

Am cunoscut o fată printr-un coleg de munca, ei doi sunt amici si, eu cu el suntem prieteni, mi-a facut cunostinta cu ea pe facebook si am inceput sa vorbesc cu ea, e draguta tipa, vorbim de 2 luni si tot nu ne-am vazut din diverse motive ( cateva inmormantari, la mine ) si acum as vrea sa o invit in oras dar cum ar trebui sa procedez pentru a nu parea prea insistent, cum as putea sa o fac sa vrea si ea sa iasa afara, mi-a zis ca are o retinere, credeti ca ma puteti ajuta, acord fundiță si evaluez raspunsul!

Răspuns Câştigător
| Blackrose4 a răspuns:

O întrebi direct dacă vrea să iasă cu tine în oraş. Ți-a spus ce o reține?
Fiind prima întâlnire, e normal să aibă o oarecare reținere, poate şi emoții... dar încearcă sa-i explici că nu are de ce să fie aşa, pentru că, doar ieşiți în oraş ca doi oameni care se cunosc față în față pentru prima dată, şi nimic altceva (nimic altceva pentru prima întâlnire), şi spune-i că se va simți bine în compania ta.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Spune direct, ce simti, si ca te-ai intreba daca cumva nu vrea sa iasa prin oras, ca ai chef de plimbare.

| T0T a răspuns:

Dacă ei îi place de tine, măcar puțin, nu ar trebui să aibă prea multe rețineri. Spune-i ce vrei direct și dacă nu vrea, asta e, e alegerea ei, nu prea poți să faci ceva în sensul ăsta. Încearcă să fii tu că dacă te va plăcea sau te place o va face pentru ce ești tu, și dacă nu să nu regreți.