| Monique_3125 a întrebat:

Buna!
Am de facut la literatura universala, un eseu argumentativ despre importanta acesteia. Dar eu nu am mai facut aceasta materie pana acum si nici nu stiu ce as putea scrie.Imi puteti da voi cateva idei, daca, chiar este necesar sa o studiem, sa-i dam importanta mai multa decat celorlalte materii?

Multumeschappy
Si sper sa nu credeti ca vreau sa`mi faceti tema.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În esenţă, se urmăreşte ca, în cadrul orelor alocate disciplinei Literatură universală, elevii să
dobândească o imagine de ansamblu asupra diversităţii fenomenului literar-cultural universal, să-şi exerseze şi să-şi dezvolte competenţele de înţelegere, analiză şi interpretare de text, dobândite la disciplina Limba şi literatura română, pe creaţii aparţinând literaturii universale, să poată asocia un text unei epoci/ unui curent literar, să-şi rafineze abilităţile de argumentare a punctelor de vedere privind textele studiate, să-şi formeze gustul pentru lectură, pentru artă în general, să-şi formeze o gândire autonomă şi critică în raport cu textele şi cu fenomenele culturale abordate.
dezvolta textul de mai sus, si lasa mult spatiu intre cuvinte si te-ai scos de un eseu argumentativ...cred xD
succes

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi tr un eseu daca stiti un site ca eseuri :d

mersi anticipatwinking