| Mogiojojo a întrebat:

Avand in vedere ca multi dintre voi ati incercat sa va sinucideti cel putin odata si plecand de la premiza ca sunteti inca vii si nu v-a reusit tentativa vreau sa intreb ce sau cine v-a oprit?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu am avut tentative, am avut doar ganduri.
Cine m-a oprit? Ratiunea. De ce sa termin tot acum, sa mai indurerez si cateva persoane, cand pot astepta sa vad ce se mai intampla si cand vine inevitabilul sa spun "am facut ce-am putut".

| SG1995 a răspuns:

Frica, instinctul de conservare.

| PumpkinDoll a răspuns:

Norocul....cred? Aveam 15 ani si trebuia sa ma transfer intr-o noua scoala a doua zi, asa ca am inghitit vreo 25 de pastile cu vin, cu o seara in urma.De dimineata doar am vomitat.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Am văzut iadul și pot să spun că e mai bine aici. Se spune că sinucigașii ajung în iad.