| anonim_4396 a întrebat:

Buna ce nu va place voua in viata de zi cu zi?

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Probabil ca sunt multe aspecte negative ale vietii. Viata omului are urcusuri dar si coborasuri.
Eu urasc din toata inima oamenii falsi, care doar se prefac ca-ti sunt prieteni apoi te lasa balta, pentru unii mai populari sau mai draguti happy
Urasc oamenii mincinosi care se baga in viata altora, doar ca sa ''fure'' informatii.
O zi faina, pa happy

19 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Urăsc totul din această viață! Mi se pare o tâmpenie să trăiești singur, trist, fără ca cuiva să-i pese cu adevărat de tine! Viața reprezintă un mister, un mister ce trebuie elucidat, însă oamenii o murdăresc cu păcatul, idioțenia lor!
Bine, poate zic asta doar pentru că nu am găsit acel ceva care să mă facă să îmi schimb părerea!

| elena445 a răspuns (pentru positivity):

Urasti totul din viata dar banuiesc ca ai tot ce iti doresti.

| AtateaConditii a răspuns:

Cand sunt in tramvai si niste tigani se holbeaza la mine sau fac misto de mine. Cand intru in clasa. Cand tremur de frig sau emotii. Cand nu primesc ceva ce mi-a fost promis demult. Cand iau note aiurea. Cand vad oameni mari si prosti ca sa iau de altii mai mici ca sa impresioneze. Cand vad pitipoance ca judeca altele dupa infatisare. Cand ma intreaba cineva de ce sunt suparata. Cand ma uit in oglinda si vad un cos. Cand sunt obligata sa fac ceva ce nu imi place. Cand trebuie sa ma intalnesc cu cineva si am emotii. SI mai multelaughing.

| Sociopat a răspuns:

Prefacutii,mafia,lingaii si persoanele foarte vesele.

| Axys a răspuns:

Certa

| Axys a răspuns:

Atunci can nu ma intelg cu o persoana apropiata

| dragosbogdan001 a răspuns:

Scoala sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt prea multe lucruri care nu-mi plac in viata de zi cu zi, asa, in materie de aproape orice.
- Nu-mi plac persoanele alea carora desi maneaua li se pare un gen pentru cocalari si inseamna pentru ei muzica de ****, le fredoneaza ritmul si refrenul si daca-s luati la rost spun ca "- A fost la panarama. ". Astora sper sa le prind intr-o buna zi degetele in usa si apoi in menghina. Am dat ca exemplu, un exemplu intalnit foarte des.
- Nu-mi plac telefoanele "smart". Costa prea mult, desi nu-s atat de deosebite si plus ca te fac un om mai plictisitor decat erai inainte.
- Nu-mi place ca s-a ajuns sa se denumeasca asa ceva ca fiind muzica :
http://www.youtube.com/watch?v=1KJ1OEeetFo
http://www.youtube.com/watch?v=86khmc6y1yE
http://www.youtube.com/watch?v=m6oqS4_f2lk
http://www.youtube.com/watch?v=IhuPuVWwn5M
Cum dracu sa te satisfaca gunoaiele alea de mai sus? N-au note muzicale, n-au ritm, versurile sunt un pisat daca sunt, instrumental pe PC. Si se mai dau si la radio...
- Nu-mi place si n-o sa-mi placa niciodata moda si cam tot ce se trage din chestia aia retardata. Freze balite, baieti pensati ( de fapt umbre de baieti), gaozari care poarta pantaloni in culori oribile, gen rosu, verde sau alte culori ce arata penal pe haine, sepci d-alea "fashion" cu Monster Energy, Obey sau alte cacaturi de hipsteri.
- Nu-mi plac aia care o ard smecheri ca beau, fumeaza iarba si pocnesc prune de fete.
- Ma pis si mereu ma voi pisa pe retardatul care se ia de tine cu alti 20 in satra dupa el. Oricine cred ca a dat de un sub-om din asta care atunci cand se vede inconjurat de alti borati penali ca el, se ia de tine, fara motiv, doar din simplu fapt ca are el de demonstrat ceva in fata celorlalti. Cand e singur si l-ai prins, nu mai zice nimic, ori mai latra putin, ca stie ca isi cheama compania inapoi, dar eu zic ca orice om normal il lasa in momentul ala inconstient si apt pentru mancatul cu paiul pentru tot restul vietii. Deja ma pierdeti.
- Nu-mi plac persoanele, in special aia si alea de 12- 16 ani care se lauda ca asculta muzica "underground", gen rap sau metal, si asta nu neaparat pentru ca le place, se lauda ca sa para ca nu-s capre in turma.
- Nu-mi plac hipsteritele, fetele la primul ciclu sau baietasii cu "swag" care-si trag statusuri si imagini ce au filozofie proasta, chestii fara sens sau chestii care se refera la dragostea esuata dintre o flocoasa si un flocos.
- Nu-mi place arta moderna. Adica invazia de muzica proasta, picturi de **** ( dungile alea de muci colorate pe o panza), majoritatea filmelor de acum si mai nou, o chestie care se vrea a fi arta, fotografia. Cred ca orice om cu putina ratiune gaseste ca fiind retardate pozele alea cu borcanul de Nutella, paharul Starbucks, doi lingai ce se tin in brate dezbracati, trasi prin filtru alb-negru, peisaje obisnuite umplute cu texte de **** etc. Tastati tumblr.com si vedeti despre ce scriu aici.
- Nu-mi plac fetele care au pretentia sa le tratez mai frumos decat ar merita.
- Nu-mi place sa ma aflu intr-o multime fara ca eu sa vreau asta.
- Nu-mi plac tiganii.
- Nu-mi plac persoanele care se dau cu parfumuri scumpe sau isi trag haine de firma, care arata naspa si pe manechine, doar ca sa iti faca o impresie buna, cum ca-s pretentiosi in materie de haine si parfumuri, cu toate ca tu-i clasifici undeva sub media de om decent si din start te comporti cu ei mai rau decat te-ai fi comportat daca nu se dichiseau.
- In general, nu-mi plac poeziile.
- Nu imi plac melodiile lente de chitara si pian care zici ca au aceeasi voce mereu, fie ca sunt cantate de un barbat sau de o femeie. Oricum ma pis pe ele.
- Nu-mi plac blogurile in care gasesc tumblr varianta 2.0, unde vezi si citate sau poezii, sau o umbra de poezii ieftine cu teme de tot cacatul sau texte oribile.
- Nu-mi plac vlogurile in genul tequila, adica vlogurile care te fac sa-ti para rau ca ai vizionat ceva din ele. Nu-ti vin cu ceva concret, decat cu distractii ieftine de adolescenti in genul adevar si provocare sau intrebari si raspunsuri. Cat de original si interesant...plus ca astia mai au si fani.
- Nu-mi place Romania, la nivel de populatie, in proportie de 80% ( am fost cam indulgent cu procentul asta)
- Nu-mi place ca lumea nu-ti gandeste opinia insotita cu argumente concrete ( ma refer la opinia percepute ca ceilalti ca fiind negative), atunci cand ti-o exprimi in legatura cu vreo situatie, o etnie, un obiect, o persoana etc. Ei decat stiu sa te atace daca nu esti de acord cu ei.
Si mai sunt enorm de multe lucruri care nu-mi plac, dar nu le mai scriu, oricum cred ca nici un sfert din cei care au vazut ce-am zis aici n-au citit asta pana la capat, dar nu-i bai.

| elena445 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar tu vorbesti foarte frumos.

| Madayna a răspuns:

Ca n-am o masina cu sofer, masina am dar n-am sofer ca eu sunt pericol public.

| Hexiled a răspuns:

-cei care se baga in viata ta
-stresul
-oameni rai
-cei care se enerveaza repede-
Primesc FUNDa?

| elena445 a răspuns (pentru Hexiled):

Deocamdata nu

| Hexiled a răspuns (pentru elena445):

Bine sad

| elena445 a răspuns (pentru Hexiled):

Dar o sa-ti dau un vot tuturor celor cu raspunsuri bune cam tarziu dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

| HellGirl666 a răspuns:

✰ Falsitatea.

| Axys a răspuns (pentru HellGirl666):

Asa
e
asta urasc si eu

| LiimeXdx a răspuns:

Duplicitatea de care esti inconjurat fie ca vrei, fie că nu, tupeul unora de a intra in viata ta cu "de-a sila". Si prostia cat cuprinde, a unora.

| Cosmyno7 a răspuns:

-furatul
-oamenii cu aere
-nesinceritatea