| ImmortalQueen a întrebat:

Cum se joaca cs(Counter Strike)?[Detalii] Adica eu nu inteleg nimic laughing Cu serverele, etc. Va rog! Dauu fuunda happy

4 răspunsuri:
| Lex169 a răspuns:

Simplu
Intri pe sever(adikintri in menu la Find servers cauti la opt internet unu)
Intri in joc si astea sunt comenzile:
W=inainte
S=inapoi
A=stanga
D=dreapta
Cu clik stanga tragi si cu nr:1; 2; 3; 4 selectezi armele

| TudyMNX a răspuns:

Deci cs nu se rezuma a apasa niste butoane e un joc complex...
comenzile
W=inainte
S=inapoi
A=stanga
D=dreapta
cu 1.2.3.4.5...si de pe rotita de la mause schimbi arma
space=sari
ctrl=te lasi in jos
tab=deschizi consola(pentru un incepator n-are importanta de daca joki o sat trebuiasca)
b=cumperi arme
in caz ca nu te poti urca in unele locuri unde se urca alti apesi space+ctrl si te urci
sati mai zic ca exista mai multe grade pe un server de cs:
owner=boos suprem si el detin servarul
adimn=pus de owner sa se asigure ca nu intra uni cu coduri(codurile sunt un fel de chesti pentru a trisa cu care tragi singur vezi prin ziduri etc)si daca intri sa dea ban(sa nu te mai lase pe server o perioada de timp)kick(sa te scoata de pe server)gag(nu te mai lasa sa vorbesti)
cs se imparte in mai multe categori:
clasic
surf
deathrun
jailbrake
awp
etc
p.s.la ultimele n-am zis ce e cu ele pentru ca e cam greu de explicat

| andreimen001 a răspuns:

Pai un server e facut de un owner pentru a juca playeri, daca un player este bun la cs si tine redirecte(adica aduce alti jucatri pe acel server)acesta primeste admin.Adminul poate face multe lucruri sa ii dea ban la un jucator codat si ii dea gag si sa nu mai poata vb in cheat sa dea kick care scoate jucatorul de pe server si are multe de facut adminul.Intr-un server de cs exista rank adica loc si top15 pentru a vedea rankul tasteaza in cheat /rank si pentru a vedea topul tasteaza /top15 sper ca ti-am fost de folosFUNDA

| stasiccccc1234 a răspuns:

Intri in contra strike si iti apare o tablita acolo jos este un loc unde poti scrii scrii dintai connect lesi loc si scrii serverul serverul poti sal scoti de pe internet incearca asa daca nu nu stiu la mine asa-i