| IIssaIssabella a întrebat:

daca un baiat ma alinta si cand vb cu el pe mess si ii zic cmz? zice ca se gandeste la mine si cand iese imi zice pa si pipicei (adica emoticonuri din astea :*) oare ma place? adica si Eu il plac dar na... nu pot fi sigura.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te place, poti sa fi sigura de asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pipicei, adică merge să facă pipi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi si nu pe el? Adica...mi se apare atat de aiurea =]] uneori am impresia ca....va laudati cu chestia asta, pe bune! laughing Lol, eu zic ca da, dar suna prea siropos si va deveni in curand melodramatica asa fi atenta ce faci.

| dragutza9 a răspuns:

Cand te mai alinta, intreaba-l:
"Tu ma placi?"
Si asa vei afla chiar din gura lui daca te place sau nu.Nu ezita sa speri ca el te place. Asa am facut eu.Nu am ezitat sa sper si, intr-o zi, eram cu baiatul pe care il plac si cu un alt coleg.Lui Cristy(baiatul pe care il plac)i-a sugerat la ureche lui Geoni(coegul
nostru) sa ma intrebe pe cine plac dintre ei.Eu tot nu voiam sa spu,ma gandeam sa spun Geoni, sa mint, sau sa spun Cristy, nu stiam! Ei se tot plimbam, pana cand au spus ca se duc la colt si cand se intorc vor sa le spun.Eu m-am gandit ca ar fi bine sa spun ca el plac mai mult pe Cristy, deoarece de multe ori am rata astfel de ocazii, cand puteam sa spun dar mi-era rusine...Am spus Cristy, iar atunci el a zambit si se tot uita la mn.Atunci l-am intrebat dc se uita asa, dar nu mea raspuns.Am observat ca, pe oriunde mergeam, el se uita dupa mine.Eu incercam sa ma pun fix in spatele lui sa nu poata sa se uite, dar el se rasucea si tot ajungea la privirea mea.Atunci am ras si me-am dat seama ca el ma place.Mie tot nu imi venea sa cred, si i-am zis sa vedem pana Luni la scoala sa vedem daca ma mai place.Eu am zis ca nu imi place metin2, iar el se juca, si a spus ca se la sa de metin2, ca sa stea cu mine.Luni la scoala el se tot uita la mine, iar colegi se uitau si ei cu totii la mine.Ma uimeam ca toata lumea se uita la mine.In pauze, eu ma dadeam jos de pe scaun si el se punea pe scaunul meu, iareu i-am spus sa se dea sa stau jos, dar el a spus sa stau in bratele lui.Atunci am ras un pic dar am vazut ca vorbeste serios.straight facenu me-a venit sa cred.m-am pus iar el m-a intrebat daca eu chiar il plac.Eu i-am spus ca nu glumesc.nu stiu cum a venit vorba sa il pup, si i-am spus ca glumeste, iar el a spus ca vb serios, si u stiam ce sa fac.i-am spus cai dau un pupic acasa.Acasa el ma tot apara, de exemplu cand venea o masina iar eu stateam catusi de putin aproape de ea, el, nu se clintea din acel loc si ma tragea din fata masinii.Ma apara tot timpul si are grija de mine.Cand am fost la ziua lui Geoni, o prietena nu stia ca eu sunt cu, Cristy iar Geoni i-a spus ca de mult suntem impreuna iar eu, inca tineam minte ca s-a intamplat pe 18 decembrie 2012...Lui geoni nu-i venea sa creada,dar a tacut si am continuat.
Incearca si tu ca, pe viitor, cand el te alinta intra si tu in "jocul" lui, si alinta-l si tu pe el, fa cam aceleasi miscari casi el.happy
mmm...am si eu o intrebare pentru tine:
Esti cumva in clasa a 4-a A, la scoala Viceamiral Ioan Murgescu?