| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Deci,am fost intr-o seara la o biserica si mi s-a pus pata pe un baiat (adica imi place de el).Peste cateva saptamani l-am gasit pe facebook si l-am adaugat. Mi-a dat accept si mi-a scris:,,de unde ne cunoastem,imi pari cunoscuta",eu i-am zis ca de la biserica. (Am mai vorbit cateva chestii ). A doua zi i-am scris eu. Iar a treia zi am mers din nou la biserica si cand s-a terminat am iesit afara si era el si l-am privit si mi-a zis,, ceau".L-am salutat si am plecat.(cand l-am saluat ma privea). Faza ii ca acum imi place de el si nu stiu daca si lui de mine. Eu am15/16,iar el are 20 (nu ii asa mare diferenta---5 ani).

1. Voi ce credeti ma simpatizeaza macar?
2. Daca o sa mai intalnesc cu el dupa biserica,ce sa ii zic (pe langa,, ceau")?
3. Exista creo sansa sa fim impreuna?
4. El canta la pian si, si eu vreau sa iau lectii de pian(aveam in plan inainte sa-l cunosc).Si ma gandeam daca ii zic sa ma invete el?
Oare cum o sa reactioneze? eu sunt o fire mai matura.

Vreau cat mai multe pareri.

Dau funda raspunsului care ma ajuta.

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Ba da, e mare diferenta. Si nu ma refer la varsta, ma refer la mentalitate, idei, scopuri, desi e posibil sa aveti lucuri in comun.

1. Probabil, eu zic sa-l lasi sa vezi daca te baga el in seama. Pana la urma, el e baiatul.
2. "Draguta predica". Glumesc, il intrebi ce face.
3. Totul pe lumea asta e posibil, deci da.
4. Nu chiar, nu cred ca are timp, probabil are si el planurile lui.

| ubox7007 a răspuns:

1. Tot ce e posibil.
2. " Ce mai faci? "
3. Da, de ce nu (poate faptul ca u esti minora, dar nu exista regului)
4. Incearca

Poate reactioneaza ok, depinde.

| ălacumarfa a răspuns:

Vezi-ti de scoala si de biserica măi