| anonim_4396 a întrebat:

Buna e o întrebare retorică. Exista capătul lumii? Ce se întâmplă dacă un om pleacă dintr-un loc și merge tot înainte, unde va ajunge?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Big Bang nu este începutul sau nu știe nimeni dacă e începutul, e doar punctul de referință după care ne luăm ca fiind începutul. Nimeni nu știe dacă a fost sau ce a fost înainte de Big Bang. Acum deja se vorbește de universuri paralele, deci de mai multe Big Bang-uri.
Oricum de unde s-a pornit e logic că e centrul, nu capătul. Universul e în expansiune.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te referi în univers? Dacă da, nimeni nu știe. Unii presupun că te-ai întoarce în punctul de unde ai plecat.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Capătul universului sa descoperit steaua "Big bang"de la ea pleacă tot si tot acolo e capătul la steaua Big bang este pe You tube un documentar care se numește "Călătorie la marginea universului full" e foarte interesant

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Big Bang nu este începutul sau nu știe nimeni dacă e începutul, e doar punctul de referință după care ne luăm ca fiind începutul. Nimeni nu știe dacă a fost sau ce a fost înainte de Big Bang. Acum deja se vorbește de universuri paralele, deci de mai multe Big Bang-uri.
Oricum de unde s-a pornit e logic că e centrul, nu capătul. Universul e în expansiune.

| Claudiu1905 a răspuns:

Pentru ca nu intelegem infinitul inseamna ca stim foarte putine despre Univers. Stim mai multe decat animalele, dar si noi la randul nostru suntem doar pe o treapta a evolutiei, mai avem mult pana in varf, daca asa ceva exista. Mintea umana e limitata thinking

| ălkjmhgf a răspuns:

Pământul având forma unei sfere, e logic că nu are capete. Deci, o să ajungi în același loc.