| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa-mi spuna si nie cineva de la ce vine prescurtarea "pq" am vazut intr-un nume si nu inteleg de la ce vine.
Dau chiar si funa!

3 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Dacă ai văzut această "prescurtare" probabil că e dintr-un joc IMVU? Se mai pune de obicei nişte litere aleatore la începutul sau la sfârşitul numelui ca să poată alege acel nume, uneori sunt indisponibile formele simple de nume. Deci mai pe scurt pun "qp" sau "pq" ca să am acces la acel nume sau probabil să fie dintr-un grup! Asta doar dacă ai văzut într-un joc.

| anonim_4396 explică (pentru Cezar):

Am vazut pe facebook
intr-un nume

| AlexandraM888 a răspuns:

Depinde la ce se refera, poate insemna foarte multe...party quest, physically qualified etc