| haiZI a întrebat:

Buna
Se presupune ca pe acest site se promoveaza ideea TPU(TotiPentruUnu) si se atrage atentia de fiecare data cand cineva face atac la persoana, jigneste sau are o atitudine negativa, fata de alta persoana.Insa foarte multi dintre acesti useri fac precizari de genul:invata sa scrii, dar ce atitudine de pitipoanca ai, toate femeile sunt panarame, daca faci sex oral cu un barbat esti curva, nu sunt acestea tot atacuri la persoana sau doar intentii mascate de a ataca?
Si, dupa ce dau la profilul respectivului:toate femeile sunt curve, observ ca a mai postat vreo 100 mesaje similare.Sau unii de orientatie sexuala gay posteaza:femeile sunt javre.
Ce incerci sa ne convingi:ca barbatii sunt bunoci?
Deranjeaza pe cineva chiar atat de mult daca nu stiu ce fata scrie in timp ce bea un suc, vorbeste la telefon sau se scarpina in fund?
Sau pur si simplu s-a obisnuit sa tasteze foarte repede si mai face si greseli?
Se presupune a fi un site de socializare si nu concurs de dictie sau anostitate in scriere.
Sa nu mai spun de unii useri care incearca sa para inteligenti prin vocabular si pun intrebari de genul:de ce iarba e verde?
Chiar e nevoie sa dai dovada de superioritate numai pentru-ca fata x are 15 ani si vorbeste pe mes cu bz, scs sau tot felul de emoticonuri?,. La care apar trolii:invata sa scrii corect.
Sau fata y intreaba:ce parere aveti despre sexul oral?, la care trolii din nou:esti o curva, panarama, sau un raspuns mascat(care se presupune a fi dat de o persoana inteligenta) cu intentia de a ataca gen :vezi sa nu i-o mananci toata sau mai bine citeste o carte ca la cum scrii, baietii mai pot astepta.
Deci idea site-ului e TPU sau TPU atata timp cat suntem in aceeasi barca?
Daca o fata intreaba:vreau sa fac sex anal cu iubitul meu, ce credeti despre asta?
La care trolii sau unii useri cu rank mare raspund:esti o curva, umbli toata ziua dupa p. a, sau :astea se numesc intimitati, nu vad de ce postezi asa o tampenie pe site,. sau:da mai fata e ceva normal ca doar ai 3 gauri, sau:stii nu numai ca gaura respectiva nu a fost facuta pentru asa ceva dar e si un mare pacat interzis de biserica.
Si daca o persoana gay posteaza:sunt gay, ce credeti despre mine, iubesc o persoana de acelasi sex sau intretin relatii sexuale cu o persoana de acelasi sex:la care toata lumea raspunde-am o parere relativ buna despre persoanele gay, cu totii avem nevoie de iubire sau e ceva normal sa cauti afectiune si sa-ti doresti sa fii iubit.
Deci daca o femeie face sex anal, oral, mamar, vaginal, o ia in mana, sau ce mai poate ea sa faca e de rau, e pacatoasa, o bate dumnezeu, femeia aia e imorala, nu cauta afectiune ci doar sex pentru-ca e curva, pur si simplu.
Iar daca un barbat gay intretine relatii sexuale cu persoane de acelasi sex:acel barbat cauta afectiune, nu e pacatos, nu e nimic imoral in asta.Pai daca o femeie care are nevoie de satisfacere sexuala(nevoia de a face sex cu un barbat) e considerata imoralitate, atunci ce sa mai spun de persoanele gay?,. A, astia sunt ok.Precizez ca majoritatea, sau unii useri care nu se pot abtine din a posta public sau a impartasi cu altii intimitatile lor(cu continut homosexual) sustin:pai eu nu vad care e diferenta dintre sex si afectiune.Stii ceva?, eu te cred, nu ma mira faptul:la fel nu poti sa faci nici diferenta dintre vagin si anus.
Oamenii normali sunt respinsi din cauza clasicei idei:toata lumea o face doar ca nimeni nu o recunoaste, iar cei care dau dovada de lipsa de imoralitate sau sunt diferiti, sunt aceptati.Pentru-ca daca nu o faci esti rasist.
Intrebare:puteti face diferenta dintre un mar si o para sau urmati deviza:intelligent prin vocabular sa fii, dovada de lipsa de imoralitate prin raspunsuri sa dai?,. Sau lipsa de imoralitate din spiritul de turma sau dorinta de a fi aceptat sa dai, funda sa primesti?
Ce se promoveaza?,. ideea de a da raspunsuri logice sau deviza: prost sa fi, funda sa ai?
Ce am observant eu la anumiti useri e ca:cu cat rankul e mai mare, cu atat creste si frustrarea.Precizez ca nu ma refer la majoritate.Sunt si useri care sunt Ok si se abtin in a da raspunsuri ilogice cu scopul de a promova sau sustine imoralitatea.
Cum explicati aceste lucruri dragi useri TPU sau ce parere aveti?
Esti binevenit sa-ti dai cu parerea sau sa oferi un sfat constructiv.
Si in caz ca va intrebati, nu va chinuiti prea mult ca nu dau fundita.glumesc.
Fundita?

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Uite de asta nu progresam noi, fiindca mai sunt de astia ca tine care-si gasesc scuze din orice, nedorind sa auda adevarul, abordand conceptii subiective, avand tot orizontul intr-o carare fixa.
Cateva precizari, ca sa demonstrez ce-am spus mai sus:
1. Daca cineva iti spune invata sa scrii, nu inseamna neaparat atac la persoana, ci doar te-a atentionat ca n-ai scris bine unele cuvinte. Aici conteaza modalitatea in care ti-o spune si felul in care tu reusesti sa receptionezi mesajul.
2. ''. Sau unii de orientatie sexuala gay posteaza:femeile sunt javre.'' - Eu nu inteleg ceva, ai stat la fundul user-ilor sa vezi ca intr-adevar sunt gay? Sau faci afirmatiile astea ca sa incerci sa-ti aduci niste argumente in spusele tale total nefondate?
3. ''Deranjeaza pe cineva chiar atat de mult daca nu stiu ce fata scrie in timp ce bea un suc, vorbeste la telefon sau se scarpina in fund?

Sau pur si simplu s-a obisnuit sa tasteze foarte repede si mai face si greseli?'' - Lol! Si iar: Looool! Pai acum sunt toti Napoleon? Ce ma intereseaza pe mine ca un user se scarpina in posterior in momentul in care scrie? E strict responsabilitatea lui! Scrii ceva, iti asumi, cum este si normal. E ca si cum esti la examen, si-i spui profesorului ca n-ai apucat sa-ti inveti c-a fost Cupa Uefa aseara. Inventati niste scuze care va duc in cea mai penibila situatie, iar fiind in mlastina, nu aveti puterea sa va ridicati capul sus, ci dati din maini si astfel cadeti cu totul.
4. Sunt dezgustat de ce fel ai pus problema in continuare. Si da, daca o fata, o pustoaica de 13-14 ani pune intrebari despre sexul oral, mi se pare c-am o datorie morala sa-i dau un raspuns putin acid si s-o trimit la scoala, sa-i iau gandul de la astfel de experiente la o varsta frageda si imatura. Daca ne aflam in aceeasi barca, prefer sa nu fie o barca carpita, ci una care sa treaca peste mari si oceane. Tie poate-ti place sa pupi undeva si sa amagesti cu vorbe goale, mie imi place sa pun mana pe vasla si sa dau sens barcii!
5. Ia primii 100 de useri din clasament. Ai generalizat, spunand ca cu cat esti mai inalt in rank, esti mai frustrat. Eu, din cei 100, pe majoritatea ii stiu dupa activitatea lor de pe site si te asigur ca foarte putini spre deloc sunt cei ce doresc sa iasa in evidenta sau sa fie ''one man show''. Dar e usor sa arati cu degetul, in loc sa-ti pui tie alte intrebari.
p. s. - ai vorbit asa de mult de homosexuali, (desi in ultima vreme pe site parca am vazut sa se dezbata f putin acest lucru, ori n-am observat, fiindca nu ma pasioneaza subiectul asta absolut deloc) incat imi vine sa te intreb: esti gay?

Răspuns utilizator avertizat
| haiZI explică:

Am spus ca unii useri cu rank mare(adica cativa), nicidecum majoritatea.Sa-ti dau un ex, din 5000 postari in aproximativ 1500 se leaga de femei, femeia e curva si asa mai departe.
Pe pustoaica de 13 ani de unde ai scos-o?
Eu cred ca am fost destul de explicit.
In privinta orientarii mele sexuale, de ce intrebi, te intereseaza? pe mine Nu.

| Minalore a răspuns:

Hei.vezi ca undeva ai scris ideea cu un singur e...Glumeam sry. Am aceeasi parere. adica un prieten de al meu nu mai stiu ce intrebare a pus.la care una spune"ai fi mai inteligent daca nu ai sta atat sa tot raspunzi si sa intrebi pe TPU, mai bine citesti o carte" asta ne avand absolut nici o legatura cu intrebarea lui.Adik daca cineva pune o intrebare.Doamne...tre sa ii intelegi problema si sa accepti intrebarea care a pus-o, cat de seaca ar fi si sa ii raspunzi. Dar daca e o intrebare ceva gen cum ai spus tu dc e iarba verde.pe bune atunci parca iti vine sa injuri.si oricum uitati-va in ce hal au ajuns toti: au ajuns sa isi ceara scuze ca vorbesc ceva care ar putea jigni comunitatea TPU. Ceea ce acum ar fi bine sa fac si eu. Parca asi face eu un site din asta cu intrebari si raspunsuri, dar unde sa aiba toata lumea voie sa faca ce vrea (exceptand chestile astea cu[,] corectia si intrebarile alea "inteligente" de se caca in gunoi)

P. S. - Ma scuzati ca am vorbit cu prescurtari si urat la adresa comunitatii TPU. Va rog sa nu ma raportati!

Va Multumesc!

| Kinda a răspuns:

Ma dc scrii prosti taci ca si tu te crezi desteapta

| RazvanRo22 a răspuns:

Eu am o parere ca ti-a luat cam mult sa scrii tot acest text. laughing
Sunt de acord cu tine la ceea ce ai zis.

| MAX4456 a răspuns:

Cam asa ceva, dar se intimpla doar daca esti reportat.

| Leryyy a răspuns:

BV frate