| larisapana a întrebat:

Am postat in aceasta categorie pentru ca am observat ca este cea mai populata.

Am o intrebare in special pentru baieti. Am 24 de ani, sunt fata si am o problema cu kilogramele in plus. Am 1.75 si 75 de kilograme. Nu am burta, grasime, etc. Dimensiuni: 90-65-90.
Fetele imi spun ca sunt grasa si ca la inaltimea mea ar trebui sa am 60 de kg. Am incercat sa le explic ca muschii si oasele cantaresc mai mult decat grasimea, dar fara rezultat. Baietii imi spun ca arat bine, ca am forme, dar nu le-am spus cat cantarescwinking

Intrebarea: care sunt mai importante, dimensiunile sau numarul de kilograme? eu zic ca prima varianta, dar ma gandesc ca poate gresesc.

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pe barba mea... (asta daca mai aveam barba)Oricum, si tu te crezi grasa? Eu am 110 kg si numai ma plang, am si putina burtica, dar asta sunt nu ma apuc acum sa ma infometez ca sa devin suplu (cum de altfel mi-ar fi imposibil)Vezi tu, chestia asta am mai spus-o la multi oameni. Unii oameni sunt 'inzestrati' cu masa osoasa mare, si automat ca arata mai slab cu toate ca are ceva kg in plus.Eu am un vecin care are 110 - 111 kg ca si mine, insa tipu e mult mai inalt, undeva la 1, 90 si arata mult mai dolofan ca mine, mult mai plinut.Iar eu arat mai slab ca el, sunt mai lat in spate, vezi tu constructia asta nu ne-o putem alege.Eu prefer fetele cu ceva kg in plus.Si tu la 75 de kg tot esti slaba, mai un 80 de kg ar merge.Dar acum depinde, de la barbat la barbat.O sa se cam duca vremea cand femeile slabe erau cautate happy

| SkyPilot a răspuns:

Felul cum arati si indirect dimensiunile. Daca ai tonus si forme sexy, atragi multi baieti.
Simte-te bine in pielea ta si nu te lua dupa parerea fetelor. Singura parere care conteaza cu adevarat este cea a iubitului tau.

| Neuronul a răspuns:

Fetele îţi spun că eşti grasă pentru că sunt invidioase.
Băieţii îţi spun că arăţi bine pentru că le place ceea ce văd la trupul tău.
Ambele păreri ia-le doar ca pe o opinie. Nu ca pe un compliment sau o insultă.
Tu simte-te bine în pielea ta şi ai încredere în tine însuţi!
O femeie este mult mai frumoasă atunci când ştie ce vrea smug
Alege-ţi hainele în aşa fel încât să-ţi ascundă defectele şi să-ţi scoată în evidenţă ceea ce ai tu mai frumos la trupul tău.
Iar zâmbetul este cel mai important!
Când zâmbeşti transmiţi o stare de bine celor din jur!