| anonim_4396 a întrebat:

Asi vrea sa imi cumpar acest telefon dar nu prea am auzit de acest magazin online rugamintea mea ar fi daca ati cumparat sa imi spuneti daca sunt seriosi? >link ul > http://mobiletrend.ro/......-blue.html

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nici eu n-am auzit de el, tu l-ai luat de pe price.ro avand cel mai mic pret. Sa-ti spun ce-am facut eu saptamana asta. Mi-am comandat un router si un receiver wireless. Si initial gasisem pe cel.ro cel mai bun pret, transport gratuit, ce sa mai vrei? Dupa care am citit sutele de comentarii negative de pe price.ro si de pe internet. Am dat 15 lei in plus si mi-am luat de la Sigmanet de unde mi-am mai luat anul trecut un hard extern.

Cu alte cuvinte uitandu-ma in lista de pe price.ro, mai bine iei in ordinea preturilor de la Altex sau Sigmanet.

Alte doua magazine in care poti avea mereu incredere sunt mediadot si azerty. Am cumparat destule produse de la ei si n-am avut niciodata probleme. Cand e vb de echipamente foto de ex ia de la sursa, ca alde eMAG tot de la ei se aprovizioneaza, adica f64.ro.

Acum, in definitiv e vb de un telefon, poti spune, e sigilat, ce poate pati? Pai poti avea o problema si magazinul online sa se poarte mizerabil in ce priveste garantia (asta fiind problema grava reclamata de sute de clienti legat de cel.ro de exemplu) Sau cine stie, iti pot trimite un telefon facut intr-o fabrica mai proasta. Era de exemplu o poveste la un moment dat chiar cu telefoanele Samsung, ca pe unele cutii scrie made in x, si pe altele made in y si vezi doamne doar unele din ele sunt cele mai bune.

| MotanAndrei a răspuns:

Site-ul e serios, cumpara cu incredere, nu primesti teapa ca alte site-uri. happy