| KawaiiPanda135 a întrebat:

De cand a fost cutremurul nu prea pot dormi seara. Adorm foarte greu si in urmatoarele secunde ma trezesc tremurand, crezand ca e iar cutremur. Aseara mi s-a intamplat asa de vreo 6-7 ori si am dormit maxim 3-4 ore si incepea sa imi fie frica sa ma culc la loc. S-ar parea ca asa se intampla si in seara asta, desi imi este foarte somn. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O solutie mai rapida si la indemana ar fi sa dormi langa cineva in seara asta, astfel te vei simti mai in siguranta.Pe termen lung daca aceste atacuri de panica (asa se-ntelege) se reproduc si episoadele continua este de recomandat de apelat la un specialist.Si stai linistit/a, ce spun eu aici nu este ceva grav, tuturor ni se mai intampla, din vaste motive.
Daca ramai incordat/a and you overthink consuming yourself too much nu te va mai lua somnul si vei ramane epuizat/a si secat/a de puteri tot restul zilei ce va urma, incearca sa te relaxezi.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Să devii mai rațională.

| Mussette a răspuns:

Ti-ai dereglat somnu si mai e si teama de atunci, care ti-a ramas in minte. Bea un ceai de tei ca linisteste, citeste ceva plcut si incearca sa te gandesti la ceva frumos si somnul va fi calm.