| FLoRiNeL_6214 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum se numesc mingiile care se gasesc pe plaja... nu stiu exact cum se formeaza si nici nu pot sa-mi dau seama de "material "... sunt ca cele din filmele western. multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Grea intrebare mami.
Sunt tufe de ciulini si sunt luati de vant care dau impresia unor mingi
Parerea mea.
O seara bunahappy

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar trebui sa fii mai explicit..nu imi dau seama despre ce este vorba.
Poate sunt acei "ciulini" formati precum mingea in pustietate?
Chiar nu imi dau seama.
O zi bunahappy

| FLoRiNeL_6214 explică (pentru caramela):

Ma intereseaza cum se numesc acei " ciulini " ca sa aflu cum se formeaza. sunt foarte curios! multumesc mult! o zi buna si tie

| caramela a răspuns (pentru FLoRiNeL_6214):

Grea intrebare mami.
Sunt tufe de ciulini si sunt luati de vant care dau impresia unor mingi
Parerea mea.
O seara bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Mingii? Te referi la tufele alea rostogolite de vant?

| FLoRiNeL_6214 explică (pentru darrio2007):

Da. despre alea este vorba...

| darrio2007 a răspuns (pentru FLoRiNeL_6214):

Nu stiu cum li se spune.