| Aysa19 a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru reprezentantii avon. Sunteti multumiti de "cariera" voastra in avon? Iar aceasta intrebare pentru toti: Cat de multumiti sunteti de produsele avon si care sunt produsele preferate?

2 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Eu sunt foarte mulţumită de produsele de la Avon şi îmi plac multe dar dintre toate preferatu e parfumu Passion Dance :X

| LeylaLeyla a răspuns:

Ceau Lluvia. Am inteles ca intrebarea se adreseaza reprezentantilor avon, eu sunt fost reprezentant avon si nu am fost multumita de veniturile din reprezentant... De ce? pentru ca pentru a avea venituri atat de mari incat sa te poti axa doar pe acest servici si sa nu ai un altul, ar trebui sa cunosti invarti intr-un cerc destul de numeros de prieteni sau sa cunosti jumatate din populatia din Timisoara ( in cazul meu )si toti sa comande cate ceva lunar ceea ce este putin imposibil din punctul meu de vedere. Iar daca avon ar fi doar un al doilea servici, pentru completarea veniturilor, iar este o problema, nu ai timp decat de munca si iar munca si nici asa nu-ti iasa extraordinar de mult in plus ca sa merite efortul. Mai este si problema ca tu ca reprezentant incepi si comanzi pentru tine insuti foarte multe produse iar veniturile mici care vin extra, se duc inapoi de unde au venit laughing. La capitolul calitate, nu cred ca se poate spune ca sunt de calitate se rezuma la calificativul calitate-pret, acum depinde si de ce nevoi are persoana care le foloseste si de buzunarul acesteaia. Eu prefer lorea`l, nivea etc si nici de la aceste firme nu totul este bun dar in comparatie cu avon sunt extraordinare. Chiar si asa, folosesc doua produse de la avon : uleiul pentru varfuri despicate (cel verde ), il folosesc pentru ca i-mi place cum miroase, nu cred ca folosind acest ulei imi va lipi laughing varvurile despicate... si mai folosesc o masca de calcaie care de data asta este si eficienta cat de cat si miroase si foarte bine doua zile dupa ce o folosesc.