| Batista43 a întrebat:

Bună,TPU.Ce inseamna sau la ce se refera propozita "awww bby "?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

"awwww" este exclamatia cuiva in urma observarii dragalaseniei unui animal de companie, a unei persoane, a unui gest. De obicei e urmata sau se traduce prin expresiile "you/he/etc/it/that/'s so cute/sweet/adorable etc"

Si bby e de la baby.

Mai are si intelesul uneori de exclamatie in urma unui eveniment negativ.

"awwww, don't cry" "awww, it's alright"

Din cate stiu varianta corecta obisnuite e "awe"

9 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

O doare când i-o tragi.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns (pentru Pricked):

Wtf?

| Pricked a răspuns (pentru MaNuela_RoMina_1999):

Cred că te doare rău.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns (pentru Pricked):

Cred ca esti prost rau.

| Pricked a răspuns (pentru MaNuela_RoMina_1999):

Te spun lu' mami.

| Vlach a răspuns:

"ooooo,draga" ca o multiumire pentru ceva cred

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Awww este folosit de o persoana, de obicei cand se refera la ceva dragalas, dulce (awww sweet, cute, nice, beautiful). Cum a spus si AlexanderAdrian, awww mai poate fi folosit si in urma intamplarii a ceva rau. Cand vorbesti cu cineva si esti suparat, acel cineva iti poate spune "awww don't be sad", iar bby vine de la baby.

| FallenAngel21 a răspuns:

Ceva de genul : Ce dulce esti!

| Cerciu_Craciun_1992 a răspuns:

Ce inseamna bby