| cookieshor a întrebat:

Ce parere aveti despre ritualurile magice?
Am incercat si eu niste vraji de dragoste, de fapt am invatat de la bunica mea care se ocupa cu asta si se pricepe si ele chiar functioneaza.
Ati avea curajul sa incercati si voi asta?

45 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e vorba de curaj, e vorba de dorinta de a-ti vinde sau nu sufletul Diavolului. Eu sunt crestin-ortodoxa si nu as renunta niciodata la biserica mea ca tine pentru a ma lasa folosita de spiritele rele pentru placerea lor. pana la urma, e alegerea ta, desigur si este ireversibila din pacate.

| NatyNate a răspuns (pentru Brigaela):

Nu e vorba de a-ti vinde sufletul diavolului. cei care lucra cu magia neagra sau illuminatii isi vand sufeltul diavolului.

| Brigaela a răspuns (pentru NatyNate):

Toata magia este a diavolului si complet interzisa de biserica crestina. Din secunda in care ai apelat la magie, esti servitorul diavolului, nu conteaza ce magie practici. Vorbeste cu orice preot, vei vedea ca ti-e interzisa intrarea in biserica si accesul la tainele crestine (nu ai voie sa te cununi, sa botezi, etc)

| thealchemist a răspuns (pentru Brigaela):

Nu-i chiar asa, nu scrie nicaieri in Biblie ceva negativ referitor la magie, de fapt nu e pomenita deloc (cu exceptia celor 3 magi).

| cookieshor explică (pentru thealchemist):

Exact! eu una nu cred in popi si in biserica. Poate acest "Dumnezeu" nici macar nu se numeste asa. si doar exista fortele universului pe care chiar noi insine daca am sti le-am putea influenta.

| h3r a răspuns:

Oameni răi și proști.
Și poți să mă blestemi și tu și bunica ta degeaba, că-s blestemată de mult.

| cookieshor explică (pentru h3r):

Nu am de ce sa te blestem, asta e parerea ta si o respect, dar nu ma consider proasta. Puterea universului nu poate sta in mana oricui.

| AndyLavy a răspuns:

NU stiu inca daca sa cred sau nu. NU vreau sa incerc sau sa mi se faca asa ceva. Nu spun ca nu exista, pentru ca multe sunt posibile si noi habar nu avem. as prefera sa stau cat mai departe de astfel de lucruri.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Chiar nu vad cum ar putea functiona asta altfel decat folosind mesaje subliminale...

| Seby90 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Nici macar alea nu merg.

Acum serios, ce ai fumat, vreau si eu.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Seby90):

Toti specialistii aproba faptul ca mesajele subliminale functioneaza, si vii tu cu nevoia ta de a iesi in evidenta, spunand ca nu esti accepti ceea ce e demonstrat. Interesant.
Acum serios, daca tu crezi ca in bila ceea avem 1350 grame de ganduri, tine-ti opiniile pentru tine.

| Seby90 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Cate mesaje subliminale au mers asupra ta, cate produse din mesajele subliminale ai cumparat.

Cate crime s-au comis datorita acestor mesaje.

CATI SPECIALISTI ZIC CA SUNT ADEVARATE.

Asta e un mit al anilor 80, da este adevarat, exista 2 feluri de "vazuri" la nivelul ochilor, de aceea feresti capul inainte sa fi vazut sau inchizi ochii cand iti intra o musca in ochi, aceasta este o privire dobandita de la stramosi cand inca eram niste brute, si eram vanatul diferitelor specii, acele vremuri au apus si necesitatea acestei viziuni este mult mai putin necesar (la fel ca alte lucruri precum gadilatul). Aceasta privire nu este procesata de creieri, este ca o eticheta, pe ea care scrie danger, fereste-te sau esti okay. Si este privirea normala, de zi cu zi, in care analizezi fiecare miscare. Si intelegi fiecare lucru.

Mesajele subliminale de obicei sunt facute din imagini, la tv sau billboards sau dracului stie. Acestea ajung doar la prima vedere, nefiind filtrate sau procesate de creier. Acesta nestiind ce sa faca cu ele, le arunca.

In fine, am intrat prea mult in detalii sa iti explic toate rahaturile. Traieste tu in paranoia ta, si considera ca iti cumperi cocacola si mananci shaorma ca ti-a transmis basescu o basina subliminala azidimineata la radio.

Legat de opinii, la fel de bine cum le tine eu pentru mine, si tu poti sa le tii pentru tine. Nu a murit o turma de oameni in 90 ca sa imi spui tu mie ce sa fac si sa nu fac, okay?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Seby90):

Cu tot respectul pentru ce gasesti pe net la prima cautare(fara referire), nu te-am rugat sa imi explici nimic.

Prima data am spus cum vad eu situatia, tu te-ai bagat si ai sarit ca nu e adevarat.
Dupa ti-am explicat, si ai dezvoltat si tu ca sa nu pari un neinformat, iar la sfarsit ma faci paranoic. Sunt doua variante: Ori ai dat un copy-paste de pe net, adica esti total paralel cu subiectul, ori te contrazici singur.

| Seby90 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu de fapt, imi place sa ma informez, din cate ai observat, gramatica mea de mai sus e slabuta, nu are cum sa fie un articol copy paste, pur si simplu am scris din ce mi-am adus aminte.

Okay, crezi in ce vrei, din punctul meu de vedere, another one bites the dust. Daca tu crezi ca ai descoperit misterele creierului uman si consideri ca poti manipula oamenii prin mesajele subliminale, foarte bine, go ahead, cucereste lumea.

Ah, si ps, daca iau de pe net, cu tot respectul, postez sursa. Stii de ce? In primul rand ma face mai inteligent si lumea crede intr-un procent mai mare cand vad sursa articolului.

Catre cel cu problema, si care a deschsi threadul, scuzele mele, am plecat din thread. Oamenii inculti nu merita atentia mea.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Seby90):

Mai omule eu mi-am dat cu parerea, am si mentionat asta. De unde naiba ai dedus tu ca am descoperit misterele creierului uman, habar n-am.
Lasand la o parte jocurile de cuvinte, de ce ma consideri incult? Recunosc ca am minimul de cunostinte in domeniul asta, dar eu inteleg minimul acela. Nu invat ca pe o poezie tot ce vad pe net cu un anume tag.
Salut!

| Oana92 a răspuns (pentru Seby90):

De fapt suntem bombardati zilnic de mesaje subliminale. Iar astfel de mesaje sunt folosite de exemplu in vindecarea fobiilor.

Aaaa...si daca vreti surse demne de incredere cautati informatii in articolele din bazele academice. Pe net poate scrie si publica un articol despre fizica cuantica si un individ cu iq sub 60...

| Seby90 a răspuns (pentru Oana92):

Nu spun ca nu exista, spun ca sunt practic imposibile sa te faca sa iei o decizie privind absolut orice. Despre tratamentul fobiilor, nu am cunostinte, nu m-a interesat domeniul. Cat despre mesajele subliminale, nu nu cred ca ma pot convinge sa fac absolut nimic, nu sunt persuasive, sung sugestive, ele pleaca de la logourile marilor corporatii, aici pot numi destule, toblerone si ursul, fedex si sageata, tour de france si biciclistul, sunt multe pana la greselile gramaticale care din obisnuinta trecem peste, sau schimbarea unor cuvinte cu mod intentionat pentru a te face sa citesti ceva cand de fapt scrie ceva, da ele exista, personal, cred ca sunt inutile, am o parere. Despre magii, vrajitorii si blesteme, sunt undeva sub mesajele subliminale. Si da, m-am informat, exista dovezi ca ar lucra, dar NU te afecteaza cu nimic, sunt studii diverse. Nu inteleg ce nu intelegeti.

| RandyMarsh a răspuns:

Cine e bunica-ta? Mama Omida? laughing

| cookieshor explică (pentru RandyMarsh):

Nu, dar nu vad ce e asa amuzant? oamenii foloseau inca din antichitate aceste ritualuri sacre si chiar functionau.

| CorneliaC a răspuns:

Sincer, nu te supara, e o prostie!

| Ajutatorool a răspuns:

Cum sa nu, dar daca tot incercam magie sa aduci si un absolvent de ISE, un preot, si un om cu 4 clase ca sa populam camera cu cat mai multi oameni inutili.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Numai vraji nu incercai....Am incercat si eu si crede-ma ca nu iti prind bine deloc pentru ca am intrat in conflict cu alti trei ce practicau mai mult si nu a iesit bine deloc.Mai ales ca nu-i deloc usor sa faci fata la asa ceva cand se intoarce in potriva ta, ca in cazul meu.
Apropo, daca vrei sa ma blestemi sa stii ca deja e prea tarziu, ca stiu cum sa ma apar de asa ceva. Oricum, sfatul meu e sa te lasi de asta pana nu-i prea tarziu ca in cazul meu...Atunci chiar nu mai e speranta

| Matt24 a răspuns (pentru UnunderstoodArtistHere):

Cum s-a intors impotriva ta?

| UnunderstoodArtistHere a răspuns (pentru Matt24):

Ceva mai rau decat un blestem... Daca nu stii despre ce-i vorba in domeniul asta e greu sa-ti explic dar nu toate vrajile sunt bune, stii? Si daca esti in conflict cu cei ce practica mai demult ca tine nu poti folosi ceva de incepator. Daca te hotarasti si tu sa incepi cu din astea... sfatul meu e acelasi ca si in cazul ei.Nicio vraja nu este benigna in totalitate oricat de inocenta pare.

| Matt24 a răspuns (pentru UnunderstoodArtistHere):

Cum ai intrat in conflict cu persoanele respective?

| UnunderstoodArtistHere a răspuns (pentru Matt24):

Incredibil! Nu-mi spune ca esti unul din prietenii lor ca m-am plictisit de amenintari si altele...
Dar daca nu esti inseamna ca esti interesat de asta sau esti in cauza.Care din ele?

| UnunderstoodArtistHere a răspuns (pentru Matt24):

Pur si simplu cand eam cu fratii mei si unul m-a enervat atat de tare ca am zis ca daca continua il blestem sau ceva de genul.Ei m-au auzit si s-au suparat ca nu le place sa le faca nimeni concurenta si de acolo a inceput tot.Multumit?

| Matt24 a răspuns (pentru UnunderstoodArtistHere):

Nu,eram doar curios.Crezi ca te-ar urmari astfel de persoane pana pe TPU? laughing
Incearca sa-ti controlezi mai bine emotiile, mi se pare ce-ti scapa cuvintele, doar un mic sfat.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns (pentru Matt24):

Ar face mult mai multe daca i-as scapa din vedere...Nu-i deloc de joaca dar mai bine sa nu-ti mai zic nimic ca deja stii prea multe.

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Sincer nu n-as avea curajullaughing nu prea cred in de astea.

| cookieshor explică (pentru AndreeaAnisoara):

Si eu am fost uimita si la inceput nu credeam deloc... Si imi era frica sa nu se intoarca rau impotriva mea, dar sunt niste legi, iar daca tii cont de ele nu ti se intampla nimic.

| AndreeaAnisoara a răspuns (pentru cookieshor):

Eu totusi nu as avea tupeu sa incerc, nu cred ca trebuie ritualuri pentru dragoste, asta vine de la sine si ca asa e firesc sa se intample la oricine.

| cookieshor explică (pentru AndreeaAnisoara):

Adevarat, dar aici nu e vorba de vraja sau porcarii de la tiganci ci de "o a doua sansa" de o influenta. Adica nu il/ o faci pe persoana iubita sa se indragosteasca de tine, doar ea se va gandi intens la tine, la faptul ca a gresit si te va cauta sa va impacati sau macar sa nu mai fiti certati.

| AndreeaAnisoara a răspuns (pentru cookieshor):

Mda.

| Raiiiisa a răspuns (pentru cookieshor):

Si cum faci asta?
Sunt curioasa si daca m-ai putea lamuri as fi si mai fericita decat sunt acum, te rog.

| cookieshor explică (pentru Raiiiisa):

Da-mi add la drept_blonda4ever si vorbim acolo

| stefanuc a răspuns (pentru cookieshor):

Whatsapp nu ai?

| miraflo a răspuns:

Buna! eu as avea si as vrea sa vb mai multe despre asta

| cookieshor explică (pentru miraflo):

Da-mi add la drept_blonda4ever

| 0771195235 a răspuns:

Waw serios ai putea sa ma ajuti si pe mine

| ChristyanN a răspuns:

Eu nu prea cred in "ritualuri" din astea.

Parerea mea e ca sunt niste prostii.

Nu trebuie un ritual pentru a-ti face o prietena/un prieten (depinde de sex). Pur si simplu trebuie sa iti dai cat de cat silinta, sa fii tu insati si sa o/il ajuti, etc.

| Adina_Bianca_1990 a răspuns:

Ia spune-mi si mielaughing

| reikihealer85 a răspuns:

Rezolv probleme în dragoste dacã te-a pãrãsit persoana iubitã, dacã ai gânduri negre si nu poti dormi noaptea, dacã esti stresat si nu ai noroc în afaceri, în dragoste, în bani, dacã esti urmãrit de ghinion.
Dacã te-ai despãrtit de persoana iubitã se poate rezolva, de la distanta prin amplificare se pote întorce fãrã nicio problemã!
Aveti certuri în casã, necazuri? Nu vã mai împãcati bine? Aveti farmece si blesteme? Simtiti cã ceva nu este în ordine cu alte cuvinte energii negative? Le pot scoate personal, sau de la distanta.
Vã însalã partenera sau sotul? Puteti apela cu încredere. Toate problemele pe care le aveti pot sã disparã dacã nu aveti noroc.

Ofer si terapie reiki

Acesta terapie Reiki la distanta, este bazata pe abilitatea terapeutului Reiki de a trimite energia la distanta indiferent cat de mare este ea, in trecut si viitor, dincolo de notiunea de spatiu-timp. Terapia Reiki la distanta, este o tehnica eficienta ce trimite energia Reiki direct pe campul energetic al pacientului.

Acestea sunt cateva din beneficiile Reiki:
Ajuta corpul sa se autovindece
Ajuta la vindecarea sufletului
Amelioreaza si elimina durerea
Reduce stresul, frustrarea si anxietatea
Echilibreaza organele si glandele
Echilibreaza emotionalul si mentalul
Echilibreaza sistemul nervos
Echilibreaza energiile organismului
Accelereaza procesele de vindecare prin stimularea sistemului imunitar
Detoxifica si purifica corpul
Purifica si echilibreaza Chakrele (centrele energetice ale corpului)
Purifica si elimina blocajele energetice
Protejeaza impotriva energiilor negative
Diminueaza efectele secundare ale medicamentelor
Reduce nevoia de medicamente
Creste constiinta spirituala
Dezvolta gandirea pozitiva
Dezvolta armonia in propria persoana
Dezvolta armonia cu cei din jur
Dezvolta armonia cu natura si universul
Dezvolta compasiunea si respectul pentru viata
Aduce o mare pace interioara
Aduce echilibru spiritual si sufletesc
Creste intuitia si perceptiile extrasenzoriale
Dezvolta creativitatea
Dezvolta gandirea clara si si logica
Aduce exact ceea ce este nevoie in viata persoanei in acel moment
Nu are efecte secundare sau nocive
Nu creeaza dependenta

Sunati cu incredere, telefon : 0731 779 249

| Mara43pup a răspuns:

Vreau sa aflu

| Marabell77 a răspuns:

Cum pot intra in contact cu tine?