| IAMKENNETH a întrebat:

Cu ce program de editare ai putea sa imi editez o poza asa: http://photo3.ask.fm/......______.jpg Dau funda.
ps: in afara de photoshop

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Gimp. E si free si poti lucra cu layerele mult mai usor ca acolo ai doua layere suprapuse prin metoda color to alpha cel mai probabil. Adica deschizi prima poza si apoi open new layer sau pur si simplu adaugi poza a doua cu drag and drop, o selectezi si dai color to alpha selectand o nuanta de gri in cazul respectiv. Cu alte poze depinde de fundal, ideal ar fi sa fie acelasi fundal in ambele poze si evident ceva monocrom.

| Ibrahimovic a răspuns:

Photoscape. E free, il gasesti usor pe Internet, iar instalarea sa nu necesita mult timp.
Nu e foarte greu de folosit, dar daca nu te descurci, ai putea viziona un tutorial pentru incepatori.
Succes! happy