| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

De 3 zile am stari de voma, am 13 ani si nu am nimic la fiere sau pancreas. E si foarte cald afara. Ma poate ajuta cineva? Sunt si foarte sperioasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Bea un c eai de tei pentru calmare/incearca sa alungi gandurile negre din mintea ta si gandeste pozitiv.
De unde stii ca nu ai nimic la fiere? ai facut ceva analize? ai fost la medic?
Bea lichide/renunta la dulciuri/preparate si nu strica sa iti faci un mic control la medicul de familie.
O zi frumoasa sa aihappy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate ai o intoleranță la vreun produs alimentar, pe care l-ai consumat în ultimele zile. Ai grijă ce mănânci. Și bea lichide suficiente, împotriva deshidratării.
Contra grețurilor, sunt recomandate ceaiurile de mentă, dar nu fierbinți (preferabil, reci). Iei înghițituri mici și dese.