| caisutza a întrebat:

Buna tpu.Ma zgariat pisica pe fata pe obrazul drept. Sunt 3 dungi mari si rosii.Am auzit ca zgarietuta de pisica se vindeca greu. Credeti ca va ramane semn? Am dat cu crema de galbenele dar nimic.Cu ce imi recomandati sa ma dau? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu ramane semn daca nu ti-a sapat adanc in fata. Se vindeca greu deoarece mata e plina de bacterii pe gheare si mai ales in saliva, si specia umana e antagonica la asa ceva. Trebuia s-o batzi in momentul crimei, altfel e greu de spus de va intelege pedeapsa aplicata...

| FineBroAndy a răspuns:

Totul depinde de cât de puternică a fost zgârietura.Şi eu am păţit-o, pe mână, dar mi-a trecut de tot.Nu mai ştiu exact cât a durat, parcă vreo 2 săptămâni.A trecut de la sine, fără să dau cu creme sau alifii. Poate că dacă dai cu alifii vei grăbi procesul de vindecare, deci merită să încerci big grin. Succes!