| ღMikyღ a întrebat:

Nici nu mai stiu ce sa fac, am nevoie de ajurorul vostru sad. acum cativa ani m-am orietenit cu o fata si pana acum am fost cele mai bune prietene. A intervenit o alta fata cu care ma distrez si facem toate nebuniile laughing mai pe scurta asa. Ne intelegem minunat. Dupa putin timp mi-am dat seama ca imi lipsteste fata cu care m-am imprietenit acum cativa ani si nu ma simteam ok. Am inercat sa mai vorbesc cu ea dar nu prea am reusit. Chestia e ca fata care a intervenit ma crede bff ul ei si eu nu pot sa o dezamagesc, cu toate ca i am facut asta celeilalte fete si chiar imi pare rau. Daca si ele se intelegeau bine, nu era o problema, dar evidemt,nu se intampla asa. Vreau sa o recastig si pe fata de la inceput dar nu vreau sa o pierd nici pe cealalta. Imi sunt cele mai bune prietene si chiar tin la ele, cu bune cu rele, oricum, nimeni nu e perfect. Recunosc,am gresit, toata lumea greseste, fiind tentati de ceva mai. Mult. Ce pot sa fac? Va rog, ajutati ma: (

Răspuns Câştigător
| Cristina55555 a răspuns:

Incearca sa te imparti intre ambele, fiecare merita atentia ta daca te vor ca prietena, si cu timpul incearca asa incet sa le faci sa se imprieteneasca si intre ele, sper ca te'am ajutat. Funda? big grin

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ţi-ai dat prietena la o parte pentru că ţi-ai găsit pe cineva cu are te înţelegi mai bine deoarece te face să râzi. Uite, trebuie să fiţi toate prietene, nu să vă împărţiţi în tabere diferite ca să zic aşa. Cere-ţi iertare pentru că ai neglijat-o pe prietena ta şi împăcaţi-vă!

| OchisorVisator a răspuns:

Vorbeste cu ele deschis. Separat, eventual, dar deschis. Incearca sa ii spui intai fetei cu care stai acum ce ai zis aici, apoi si prietenei vechi. Sper sa te inteleaga. Daca esti pusa in situatia sa alegi, nu stiu, eu personal as mentine o egalitate, spunandu-le ca imi pasa de amandoua la fel de mult. Stiu ca raspund tarziu la intrebare, sper ca s-a rezolvat acum.