| HalloweenSamy a întrebat:

nu stiu daca e vina vea sau ceva de genu dar ma simt constant urmarit. Cand stau in pat la fiecare 5 minute ma uit pe geam de parca simt ca cineva ma priveste. Zilnic am acest sentiment. Si cand dorm ma uit pe usa deoarece am impresia ca e cineva acolo. Si uneori cand sunt intr-un loc intunecat mi-e groaza sa ma uit in spate deoarece din nou simt ca cineva ma priveste. Nu imi spuneti sa nu ma mai uit la filme de groaza deoarece nu am nici o problema cu ele ma uit singur fara nici o problema dar nu pot sa scap de sentmantul de urmarit. Ce sa fac? Dau FUNDA si repede va rog

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Esti doar paranoic. Incearca sa nu mai verifici si sa iti infrunti teama. Gandeste-te ca esti urmarit pe bune, chiar e cineva in intuneric, si ce-i cu asta? Nu face nimic, doar priveste. Relaxeaza-te si va trece. Creierul tau creeaza aceste senzatii involuntar.

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Elimina din probleme...detasaza.te!

| DamnedShadow a răspuns:

Am auzit eu de un fenomen de genul, si crede-ma ca e foarte important sa imi urmezi instructiunile:
1. Aprinde 3 lumanari sfintite
2. Citeste o rugaciune
3. Si cel mai important pas: consulta-te de schizofrenie.

| Kaℓi a răspuns:

Desi nu vrei sa ti se spuna asta, iti spun totusi: nu te mai uita la filme horror! chiar daca nu iti dai seama, undeva in subconstientul tau raman senzatii, frici, obsesii. Unii amatori de horror-uri, care nu au nicio problema sa urmareasca aceste filme, fac atacuri de panica, dezvolta fobii. Poate asta e cauza si in cazul tau.

| suităr a răspuns:

Paranoia?
Pe intuneric ia-ți o lanternă, ceva
Iar pe timpul zilei um...nu știu, nu mă uit la filme de horror.Dar sunt doar povești, ficțiuni.Convinge-te singur că nu există.