| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor,aceasta intrebare este in special pentru fete,ok,primiti o cere de prietenie pe facebook de la un baiat,ii dati accept,va scrie,"buna,ce faci",vedeti,dar nu raspundenti, de ce ii aprobati cererea daca nu ii raspundeti? Lamuriti-ma si pe mine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă vrei să ai șanse cu fetele pe facebook, ai putea să găsești și tu alte "formule de agățat".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești un necunoscut pentru ea. Dacă ți-a acceptat cererea deja e destul de politicoasă ori e o tipă dependentă de fb care vrea mulți prieteni, like uri etc.

| LostInPark a răspuns:

Mai are inca un milion de mesaje cu: "buna, ce faci".In caz ca-ti raspunde, trebuie sa aiba o viata tare naspa.Ce om zdravan la cap citeste mesaje trase la indigo? Le alege pe cele care o vor interesa.
"Ti-am calcat pisica cand incercam sa parchez.Iti iau alta.Sa-mi zici daca era satula sau... sad ca sa stiu cum ti-o aduc." Yea, s-ar putea sa-ti iei ignore.

| YesorNo a răspuns:

N-am patit asta niciodata. Poate fata nu te cunoaste. Ti-a dat accept ca sa nu te simti prost sau vrea sa aiba multi prieteni, like-uri, bla-bla-bla si alte chestii. Dar la mesaje nu-ti raspunde ca dupa aia crede ca n-o mai lasati in pace si alte chestii. Lamurit?