| R0R0 a întrebat:

Bună!

V-ati dori ca in fiecare zi sa va treziti altcineva?
Adica azi sunteti alaturi de familia voastra, iar maine vanzatori de ziare rolling on the floor
V-ar placea?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Mi-ar placea sa pot sa am zeci, sute de prieteni care sa imi fie cu adevarat alaturi, indiferent cat timp trece de cand nu am mai vorbit. Atunci cand dau un telefon sa ne vedem, sa se faca tot posibilul sa ne vedem. Si sa vorbim tot ce gandim, ce simtim in legatura cu lumea asta, sa jucam jocuri, sa fim noi, autentici. Fara nicio pretentie de a ne mutila felul de a fi pentru a placea. Si fara niciun sentiment de vinovatie ca nu ai fost acolo sa vezi ce a mai facut, pentru ca ai fost prea ocupat sa iti traiesti viata. Fiecare zi sa o petrec in compania altcuiva, cu activitati poate diferite in functie de pasiunile pe care le are. Sa ne educam unul pe celalalt in ce priveste talentele noastre. Cat priveste meseria nu stiu, dar mi-ar placea sa locuiesc trei luni in Mexic, apoi trei in Londra, apoi trei in Paris, trei in Berlin si tot asa. Si sa incerc sa traiesc viata asa cum o traiesc oamenii de acolo, sa le imprumut cultura pentru scurt timp. Si daca dupa perioada in care am stat acolo simt nevoia sa pastrez ceva in viata mea, un obicei, un fel de a fi, il pastrez, daca nu, il las in spate bucuros ca am putut incerca ceva nou. Automat o noua locatie inseamna si un loc de munca nou si de ce nu diferit happy

| R0R0 explică (pentru Bacemi):

Da.
Imi place ce-ai scris aici!winking

51 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca stam bine sa gandim, cred ca sunt anumite zile cand, trezindu-te, parca esti altcineva...parca nu esti tu si nu esti in apele tale.
La 2-3 zile, parca esti tu.
Iar a fi un vanzator de ziare, nu dauneaza si nici nu injoseste pe nimeni!
O zi buna happy

| R0R0 explică (pentru caramela):

Da, aveti dreptate!
"Vanzator de ziare" a fost primul exemplu care mi-a venit in minte si de aceea l-am scris.

| Drimmero a răspuns:

Cel mai bine si cel mai perfect este sa stai in pielea ta!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Ai dreptate de data asta!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Doar de data asta?=)

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Bine.
Ai avut si alte dăți, dar...
M-ai recunoscut?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Tinii esti, cum sa nu te stiu? M-am uitat acum la prieteni si am vazut ca ti-ai schimbat numele!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Nu ma asteptam sa ma recunosti laughing))
Cum sa nu ma stii tu pe mine? rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Cand te-am vazut in lista de prieteni prima oara ma intrebam cine poate sa fie, dar iata ca am rezolvat misterul astazi dupa alta atentie. Corect, cum sa te uit?rolling on the floor

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Asa te vreau! rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Asa cum?

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Asa cum esti!batting eyelashes

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ok, multumescrolling on the floor, atunci e bine asa cum sunt, dupa parerea ta.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

E bine! big grin

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Daca tu zici, e ok!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Da, eu zic! rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Esti o adepta a muzicii? Vad ca iti place muzica dupa avatarul pus de tine. Dar acum sa fim seriosi, cui nu-i place muzica? Muzica te scoate din orice necazrolling on the floor

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Da. Cam tot timpul ascult muzica.
Si de data asta ai dreptate laughing
Constat ca ai simtit nevoia unei schimbari. Dragut avatarul! smug

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Multumesc, multumesc, l-am gasit acum ceva timp si mi-a placut si asta!
http://i68.tinypic.com/9qwy8j.png Uite aici poza in intregime si cu calitate cum se vede!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

E frumos!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

#Coyg!rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Stiu si imaginea asta, e superba imaginea, e asa artistica! Traiasca Arsenalul!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

laughing
Desigur!

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

De ce ţi-ai schimbat numele? Când am văzut notificarea habar nu aveam cine eştilaughing)

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Cum ti-ai dat seama?
Am simtit ca vreau o schimbare.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

M-am uitat la întrebările tale.
Apropo, ce înseamnă?

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Păi...
E o poreclă.Dar nu a mea.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

A cui e, măi? Zi-mi în privat big grin

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

A unui coleg de clasa.
La ce te gandeai?rolling on the floor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Intr-o zi ma straduiesc sa fac ceva si in cealalta sa stiu ca trebuie sa o iau de la capat. Adica asta poti sa o faci in si fara vreo magie anume ca sa zic asa.
Dar oricum, multe persoane fac asta si pe langa celelalte deja se trezesc altfel in fiecare dimineata doar ca dupa unde si cine trebuie sa ajunga o sa ajunga.

| J0B0MAT a răspuns:

Ar fi interesant să experimentezi mereu ceva nou.

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Așa mă gandeam si eu! big grin

| Aberdeen a răspuns:

Nu chiar în fiecare zi. Dar aș vrea să o țin măcar o săptămână așa. Îmi place să experimentez lucruri noi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa ma schimba, vreau sa raman asa cum sunt

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Da, sa scriu eu ziaru, sa comentez pe toate subiectele happy

| Anonimat26 a răspuns:

Nu. Nu imi plac schimbarile, am facut multe in ultimul timp si m-am saturat de ele. Prefer stabilitatea, momemtan.

| R0R0 explică (pentru Anonimat26):

Mai bine asa!