Întrebare recomandată | idontgiveafuck2344 a întrebat:

Voi ce mâncați pe timpul școlii?(ca pachet la școală?)
Aș vrea niste idei cu ce aș putea mânca dimineața înainte să plec la școală...anul ăsta sunt de dimineața și sunt cam mototoala la capitolul mâncare la 6:30 dimineața.
Idei? Funda!

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Lapte cu cereale, un croissant sau 4-5 felii de paine cu gem sau dulceata..Eu cam asta mananc.big grin
In general mai iau si covrigi sau ceva branzoaice de la patiserie.dar rar.happy E bine sa nu te aglomerezi de dimineata dar nici sa iti ghioraie stomacul la scoala.happy Pentru mine croissantele sunt cei mai buni prieteni ai mei, cand mi-e foame si am scoalalaughing

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fasole bătută, sa ai ce povestii la scoală cind nu stii tema.

| IsabelaIssa a răspuns:

Un shake cu vitaminele si proteinele necesare unui mic dejun. Este perfect mai ales cand nu ai chef sa iti gasesti ceva. Il poti face si cu lapte si/sau fructe etc.

| idontgiveafuck2344 explică:

Mie îmi e lene să fac orice așa devreme... laughing

| idontgiveafuck2344 explică:

Eu scriu temele mereu ACASĂ

| idontgiveafuck2344 explică:

Și eu ma gandeam la shake happy

| YroxyY a răspuns:

Pai uneori imi fac clatite de seara ca sa le mananc dimineata...Sau dimineata imi fac sandwich cald cu pranza salam si rosii. Sau salata de icre. Sau lapte cu taietei. Fineti pe paine etc

| zmotocel13 a răspuns:

Buna,

Iti poti prepara de seara un sandvis pentru dimineata. Iata cateva idei de sandvisuri usoare. Poate te incanta;)!

http://trenda.ro/retete/6-retete-de-sandvisuri-cu-putine-calorii/

Sau poate vrei sa prepari un kebab cu putine calorii:
http://trenda.ro/retete/reteta-kebab-cu-putine-calorii/

Pofta buna! :)

| Free007 a răspuns:

De obicei, inainte sa plec la scoala mananc o felie sau 2 de paine cu margarina sau imi fac pachet pentru scoala un sandwich cu salam si cascaval. Daca ai chef si nu prea ai ce face pana cand pleci la scoala, poti iti si decorezi sandwich-ul cu masline, rosie, patrunjel sau cu ce ai tu in frigider.

| ionuionut2002 a răspuns:

Pai dimineatapoti incepe prin a manca lapte cu cereale iar pentru la scoala un sandwich, un conr sau un covrig, si poate daca ai pofta si ceva dulce cum ar mi o ciocolatica happy

| giulianooo a răspuns:

Poti manca un bol de cereale sau un iaurt, fructe, biscuiti lucruri care sa iti dea energie pentrut a termina programul scolar