Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2754190intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
13 Sep
SATI 251.539AFISARI
117.366VIZITE
103.632V. UNICI
8 Februarie 2012
tanytaniutze intreaba:

Buna vreau si eu nist statusuri pentru prieteni falsi care m-au dezamagit total:X:X::Xdau FUNDA

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    9 Februarie 2012 00:24
    AlinaaAli a răspuns:

1) Prietenii falsi sa dea buzz, acum fac prezenta
    2)Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost
    3)Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
    4)Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva,ii esti dator cu viata
    Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
    5)Prietenia adevarata e ca atuni cand faci pipi pe tine. Toata lumea poate vedea asta, dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il aduce

♥Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor.Mor incet.simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara."

[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"

Multe barfe. multe tarfe. asa-i viata cand te`apuk greata. daca vrei iti dau eu un subiect de barfa. viata`i cea mai scumpa tarfa
    1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
    2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
    3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
    4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
    5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
    6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
    7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt...

• 9 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 9 Februarie 2012 10:12
    Andrusccaaa a răspuns:
    Bine ai venit printe noi ! Te voi ajuta cu cateva statusuri : Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti trisa
    Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga nu te grabi vei reusi
    nu e prima oara cand ratezi ce`i bun. nu te mai gandi acum viata asta zboara si o sa te doara ca nu ai vrut acum dar nu poti sa sp din prima ce vrei asa ca nu mai pierde timpul daca ma vrei
    "Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele!iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"

Ea e rebela,dar e femeie fidela.Se aude?poc,poc,poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
    Si cand o vezi cu el de mana lasi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut
    Fata` asta ` ! ` ` . Nu `e proasta` deloc`!` .Nu `se vinde` ieftin ` . fiindca` ea vrea TOT` !`
    Am crescut!`Am lasatin urma` un trecut ! si-acum,cu capu` sus,pot spune ca am ajuns unde am vrut!"

"Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel. la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el
    Ce-i aL meu e PuS deoparte Sa va Fie clar La Toate"

nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece,tot`h mai bine imi merge:X"

riveshte'o cum creste p zi ce trrece te innebuneste Vrei sa fie a tha?Imi pare rau nu se va putea Ia'ti adio d la ea
    Ea e Barbie vie...dar nu vine dintr`o cutie se imbraca in roz si are pretentii 1000

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece La fel si timpul care nu mai trece Am doar simple regrete:-s Iar ce`a fost intre noi . doar FaLse sentimente"

E fata calculata care stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada,stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta
    Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume
    Ai Sa Cauti Persoana MeaH, In Fiecare `EA` Din Viata Ta.Buna Sau Rea, Eu Am Fost Doar A Ta Ea In Orice Moment Poate Fi si-a Altuia

poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei...
  • 9 Februarie 2012 13:49
    Maria2012Jade a răspuns:
    1)Credeam ca imi esti preten.
    2)Credeam ca esti fratele meu.
    3)Credeam ca esti sora mea.
    4)Te-am tinut aproape mereu, dar de acum nu o voi mai face pentru ca m-ai dezamagit total.
  • 9 Februarie 2012 09:39
    m3m0 a răspuns:
    Prietenia este legatura dintre mana si ochi, in care ochiul plange si mana sterge lacrimile. doar p-asta o stiu
  • 13 Iulie 2012 23:19
    Luca_Elena_1996 a răspuns:
    Sa va povestesc ceva prieteni adevarati nu exista rar daca gasesti.doua dintre prietenele mele cele mai bune mau tradat.una dintre ele m-a sunat si a barfit-o pe cealalta si eu n-am zis nimic despre aia si dupa m-a sunat cealalta si m-a intrebat daca a zis ceva despre ea pentru ca la ea tineam mai ult i-am zis cate ceva si dupa am aflt ca si-au batut joc de mine. stiu ca si eu am grsit dar ele au fost diabolice
  • 23 Mai 2012 11:10
    Luptatoareatadulshe a răspuns:
    Prietenia este un sentiment placut.Cand ai prieteni langa tine te simti in al noualea cer, insa mai sunt si prieteni falsi care te fac sa suferi.Lacrimile pe care au curs pe obrazul meu au fost numai din vina ta. Dupa ce am zambit impreua acum totul s-a sfarsit numai din vina ta. Vorbele pe care mi le-ai spus mi-au atins inima si atunci am observat ca din partea ta este o prietenie falsa ci nu adevarata cum simt eu.Asa a fost sa fie aceasta prietenie cu zambete, bucurii, lacrimi dar in cea mai mare parte numai eu am avut de suferit, iar pentru toate astea spun adio si poate ne vom intalni in ceruri dar in diferite parti...adiosadcryingsadsad
  • 23 Mai 2012 11:14
    Dece nu mi-a aparut raspunsul?
  • 23 Mai 2012 11:37
    Prietenia este un sentiment placut.Cand ai prieteni langa tine te simti in al noualea cer.Chear de viata asta este asa grea cu prieteni langa tine ai incercat sa treci cu fiecare pas peste toate acestea dar intr-un final ai constatat ca acei prieteni iti erau aproape doar sa te influenteze negativ ci nu sa iti fie prieten intradevar.Fiecare lacrima cursa pe obrazul meu a fost numai din vina ta.Imi este greu fara prietenia ta si fara tine dar viata aceasta mi-a rezervat multe, multe lucruri nestiutoare.Pe stada mergeam cu gluga trasa-n cap caci in urma mea am lasat un ocean de lacrimi sarate.Eu imi aduc aminte de toate momentele petrecute impreuna dar totusi am constatat ca nu este bine sa fiu legat de tine, de voi.Ma gandesc doar la ziua de maine si ce imi va mai rezerva iar viitorul si ce imi voi mai aminti din trecut caci doar cu amintirile am ramas ci nu cu o prietenie adevarata.Raman cu gandul ca poate maine eu voi pleca de pe acest pamant in ceruri, iar tu vei fi in iad unde iti este locul, departe de oamenii buni si intelegatori si nu cei falsi ca tine..Adio iti spun pentru veciecryingsadsad
    7 Mai 2013 20:32
    DeeaAndreea55 a răspuns (pentru Luptatoareatadulshe):
    Statusul tau ma ajuta foarte mult sa trec peste o tradare
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 14 Noiembrie 2012 12:14
    Laura_Popa_1979 a răspuns:
    Buna am avut parte in ultimul timp de foarte multi prieteni falsi