| luciana_3122 a întrebat:

Buna,. vreau si eu niste Statusuri de pus la pozele pe facebookbig grin, dau Funda la cele mai multe si mai frumoase statusuri la restul dau voturii:*:*:*:* >big grin

13 răspunsuri:
| Papushikacustill a răspuns:

Pai depinde ce statusuri` vrei fata meahappyhappy... Spune si Uh de care vrei si Poate te ajuta careva.hai te pupz:*:*

| IHateLuvStorys a răspuns:

Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •

Imi place, chiar dacă nu mai găsesc unele cuvinte . Îmi place cum spui tu aşa " să fi cuminte !"

Teoretic,te ador;x.Practic,te iubesc!

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X

Fotografiez sclipiri de pleoape. Creez album pictat de noapte. Imi dai sperante ca va fi bine . Imi dai sperante ca te am pe tine.

Intre noi era chimie,acum e matematica,imi faci numai probleme!

Vrei sa`ti spun ce gandesc ?!n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt love struck

Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o glumă. E ca la meci, ocaziile se răzbună.

Viata ne-a facut pe toti actori râdem sau plângem la comanda, mimam fericirea, tristetea, respectul, ura si chiar dragostea.

Încheie niste etape. Nu din orgoliu, din neputinta sau mândrie, ci pur si simplu pentru ca acel lucru nu se mai potriveste cu viata ta'

Viata nu-i roz ! Yo o vopsesc în verde ! Am pierdut tot ! Deci nu mai am ce pierde ! Nu beau de suparare ! Yo beau de sete !Sa vezi inima din mine cum incet piere`!"

"Si Daca el Nu O Sa-ti Mai Zica " Noapte Buna ". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-Ti Mai Zica " Buna "... Ai Prietene Care sa te Sune, Sa-ti Zica :Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna""

[Orice] [minut] [e] [un] [inceput], [Viata] [merge] [inainte] [indiferent] [de] [ce-ai] [facut] [Poate-ai] [gresit], [poate-ai] [mintzit], [Tzi-am] [mai] [spus]: [Ne] [vedem] [acolo] [sus]!"""

Sh fac pariuu` ca daca` as putea fii` ac0l0 n`ar mai fii` asa . Sh fac` pariuu` cu prezentsa mea ar schimba cva

Ai multe de spus, as vrea sa te-ascult, Dar am calcat si eu pe urmele tale inc-o data Ureaza-mi noroc ca vreau sa fac ceva in viata Te las linistit ïn lumea ta de gheata""

Ma vei gasi poate intr-o zii. Intr`un loc uitat. Ma vei privii.Zicand incet."A fost odata prietena mea" ![(sad]

Uneori ,te porti de parca nu ti’ar pasa .Dar stiu sigur , ceva din adancul sufletului tau , ma vrea ! love struck"

imi amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse,oricum am mult prea multe surse, mult prea multe spuse, multe intrebari puse tie, putine cu raspuns din partea ta, dar fie, las de la mine !:*"

Nu`mi place deloc să mă descriu . Hai ! Vin`o lângă mine şi ai să vezi ce ştiu!"

Imi suna telefonu, el n`a mai sunat demult.Si numaru ce`a aparut mi`Se pare cunOscut!E o vOce pe care O simt cum n`am mai Simtit de mult.Cu lacrimi el mi-a SpuS sa`l iert ca A GreSit mult !"

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...sad

Teoretic ti se pare simplu si totu-i foarte clar. Practic iti este greu uneori sa iesi din tipar"

Toti o sa spuna 'Te iubesc ! Fara tine nu traiesc !' Complimente ce te fac sa zbori... Ei te mint de un milion de ori. winking

Si va mai las voua trecutul cu tot cu expozitiunea si odata cu intriga va rog pastrati si actiunea ca la momentul culminant aleg sa'mi calc promisiunea"

Stau astept sa sune dar nu suna de atata timp.

Sentimentele nu se zic`, ci se arata`. Sunt oameni pe care nu i`ai mai putea inlocui vreodata`! - happy`:-x

←♥→Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit !←♥→

dar mereu, nu uita , vei ramane speCial in viata `mea

Nici tu nu sti ce este. Ura sau iuuuubire'? Ca nu'l iubesti pe el, ci iubesti 0 amintire.

Stiu iti lipseste si asta e normal
Nu te asteptai la un astfel de final
Nu ai fi crezut ca intr-o zi el va pleca
Si va lasa un gol in inima ta

El o ia de mana,ar vrea sa-i spuna Ca:"Nu te-am uitat!" Ea`l saruta si ii spune: "Ce mult am asteptat!" Fiindca timpul niciodata Nhu a sters dragostea. Din nou sunt impreuna, Din nou doar el si ea

E acelasi vechi refren`Te rog mai da`mi un semn`

. Ai fost unitatea de masura . pentru` fericirea mea :] .

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA!si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Vrei bani?Banii n-o sa cada din cer!Vrei prieteni?Invata sa vorbesti sincer!Vrei respect?Invata sa respecti,sa oferi!Trebuie sa meriti tot ce ai!Sa castigi nu sa ceri!

Si sunt constienta ca nu`ti face bine . dar orgoliu` meu e mai presus de iubire !

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsiPrietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul ! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*.

Timpul este prea lent pentru cei care asteapta,prea iute pentru cei care se tem,prea lung pentru cei care se plang,prea scurt pentru cei care sarbatoresc si totusi se spune ca timpul este o eternitate….imposibilul nu e decat o extrema,iar esecul face parte din reusita.happy….Si apoi nu exista om fara tragedie,nu exista decat ceea ce credem despre asta.Totul e costumatie.Totul pare facut asa cum vedem pe strada,indiferent,trecand prin pasajul aparentei.Totul miroase a regula si isi pastreaza secretul!

Amintirea este Raiul din care nimeni nu te poate scoate!
.si uneori lasi in urma mii de cioburi sparte….e usor sa dai sfaturi celui din oglinga…imagini false te inconjoara.love struck

->…S-a ales scrum, praf,
Lacrimi, strigate, nestire
Am ramas doar eu,
Tu nu ,
Sunt doar eu
Cu mine
Singura privire…

Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte

Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni

Decat sa inseli sinceritatea unui om mai bine paraseste-l!

Iti ia un minut,pentru a-ti da seama ca o persoana este speciala! O ora pentru a o judeca, 1 zi pentru a o iubi sau adora, dar iti ia o viata intreaga, pentru a o uita!"

Daca viata mea de scoala Ma va desparti de tine Sa pastrezi aceste randuri Ca o unica amintire.

E greu sa uiti clipele Pe care le-ai petrecut E greu sa uiti prietenii Pe care i-ai avut.

Pe aceasta foaie mica Amintirea mea ti-o las Ca nu stiu in care parte Ma va duce al vietii pas.

Să fiu iarăşi un copil cu ochii mari şi curioşi, Să cuprind în ei tot cerul cu nori albi şi pufoşi, Să fiu plin de fericire , să zâmbesc şi apoi să plâng... Să alerg din nou la mama, să m-alinte cu un sărut ! ♥

Vreau copilaria mea impiedicata... unde, greseam si plangeam. unde, nu stiam, si habar nu aveam de nimic, pentru ca nu gandeam. Cand devi mai mare iti amintesti doar cateva momente, frumoase sau amare... Vreau sa raman mic, nu sa devin mare.

Ei îi place sa zâmbeasca si sa se veseleasca dar deseori plânge.Ea fuge de trecut,dar întotdeauna se gândeste la el si viseaza sa-l intoarca.Ea nu crede în minuni,dar tot îsi pune dorinte.

Sper sa iti fie dor de mine cand ma asculti Cand te gandesti la noi sa nu poti sa ma uiti Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea Stiu ca o sa-ti gasesti pe altcineva.

Un om care isi doreste ceva va gasi o cale. Un om care nu isi doreste va gasi o scuza.

A fost odata un cantec de dor acum sunt numai amintiri ce par ca dor

Apropo stii cum e vorba mea stimate frate iubeste-o din suflet dar dovedeste’o si prin fapte.Te iubesc.

Stiu ca n`auzi asta pentru prima oara. Da`n general cu ce masori ti se masoara

Iti spo0n d0ar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

Mi`e dOr de simplele , banalitati pe care le faceai , mi`e dor de simplu` te iubesc , pe care mi`l spuneai.

Astazi sunt la pamant,eu nu mai sunt la fel. Si va rog din suflet...nu ma intrebati de el sad

Vreau sa fiu fericita, nu incerca sa ma lovesti.Nu mai insista acum ca ma iubesti.Nu mai suna, renunta la mesaje, stii ...Poate voi reveni, daca nu ma vei primi oricum nu voi suferi.

Nu ma intreba ce si cum am facut.Priveste doar rezultatul:fara mine esti pierdut!

Toate fetele stiu ce vreau sa spun.Sterge-ti lacrima,mergi mai departe,nu-i un sfarsit de drum

Dar tie iti pare a fi fenomenalTu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau?mai bine ar fi sa calculezi din nou

Tu te mai suporti?eu nu te mai suport!

Ce fac?Cum fac?treaba mea! vz ca prinde invidie pe mine tarfa ta

Nu esti decat o marioneta sh iti dai impresii.esti ''vedeta'' ma faci sa rad.esti chiar penibila.dar tu te crezi ''irezistibila''

Aveti calitati aparente sh defecte permanentesunteti fete numite 'curve' dar care va credeti decente

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori Stiu cat ma adorati asta e.ma suportati

Dar eu nu asc ce sp lumea rea nu crd nmc din c sp ea

Multe barfe.Multe tarfe.asa-i viata.cand te apuca greata

Defectele melesunt calitatile tale

[♥]Dacaa`soont subiekt d Barfa`Tu cretinoo esTy oo tarfa`[♥"

Fiecare barfa...ma face mai importanta

Te bagi in viata mea cu fiecare secunda...pey normal ca a ta e praf!

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarie:X

:X Baietii au balansul lor fenomenal dar intodeauna fetele au rolul principal!

Fetele cuminti nu mai sunt la moda ci fetele fierbinti,ce iau toti baietii in proba:X

Nu vrem fraieri care nu stiu ce sa faca

Ce?nu ti'am sp? astea cuminti s'au dus

As vrea sa fiu un fulg de nea:X chiar daca as trai numai o zi.macar as fi fericita iar apoi as putea muri linistita

Sh pentru ca am fetele langa mine.nu mai am nevoie de tine[:X](

sin nosotros no hay paraíso :X

Tipul de fata care te vrea,dar nu are nevoie de tine

Fraiere.e prea papusa chiar sh fara toc sau fusta

Cn il usuca pe tati de bani? E pustoiaca lui de 16 ani[:X]

Sunt multe ca ele...dar nu toate stralucesc[:X]

'Buna rau!'.asta era in generala acum e fata de liceu,sh e dementsiala!

Discoteca toata,se uita cum arata le'ar vrea o data...sa le vada la treaba!

Te vad in fataEsti ca o zdreanta Eu cresc in inaltime...tu ramai pitic de casa!Auzi multh blah.blah.stii numai blah.blah vezi numai blah.blah.crezi numai blah.blah

Dar asta mica promite cica,ca va fi cea mai buna gagica de astazi!

Prietenii sunt acele fiinte care sunt mereu alaturi de tine,nu doar atunci cand isi amintesc:X

Suntem copii, de acum vom fi... Plini de uimire, plini de iubire[:X]

She’s so sexy, she’s so hot Every night she’s breaking your heart

Sh orice ar fi...asa-s prietenii...sh asa vom fi mereu

Dc cand te intrb ''dc?'' ma intrebi dc te intreb ''dc?''?

Azi n-am chef sa fac nimic,nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X

Dar sageata lui Cupidon inca doare Separarea in departare, lasa sufletul pustiu, stiu!Impac'te cu ea cat inca nu e prea tarziu

Crezi ca nu simt?Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVz in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Obsesia asta e de vreo luna...sh zici ca va sta bine impreuna

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc. .

singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata...tati nu te cearta!

In viata nu poti sa ai tot ce.ti doresti :p . Incearca sa zambesti , urmeaza sfatu' : Fii fericit,toate trec,ba da`le dracu'

Nici prea vulgar,nici prea cuminte...dua cu tine ma simt 'high' iubirea face legea:X

Sh cu toate astea...tu stii cel mai bine ca orice ar face,tot la tine vn[:X]

Nu pot sa-mi iau gandul deloc de la tine ! Parca as vrea sa fii in fata mea sa-mi spui ca va fi bine .

Visam că DRAGOSTEA e simplă şi trece ! Şi că nu te lasă rece când ÎL VEZI CĂ UMBLĂ CU 10 !

'' Poate ca asta o sti si tu .Ca dragostea`i o curva tu esti un deja`vu !''

E clar ca nu'l auzi cand te iubeste in tacere!

| Stefania96dfg a răspuns:

Totul trece,asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme !

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine

Tine minte ca ... o lacrima adevarata e rece ...

Merg mai departe si le las pe toate`n spate . Fapte consumate si vise spulberate

Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

» E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele ! ♥

Uneori, îmi place să testez oamenii. Nu pentru că nu aş avea încredere, ci pentru a vedea cât de mult ţin ei la mine. ♥

• E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

» Zâmbeşte. De ce ? Pentru că poţi ! ♥ =D

» Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

~ Uneori, când asculţi o melodie tristă şi priveşti în jurul tău, îţi imaginezi întreg videoclipul...

Viata n-are maini, dar tot ne mai da cate-o palma.

Fa-ti prieteni noi, dar nu-i uita pe cei vechi!

Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai !

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

Sentimentele sunt cea mai dura arma!

Pastreaza copia,Dar nu uita originalul

Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei,ci pentru ca asa simti...

Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta !

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Un lOoK d bad g!rl . O inim@ d goOd chiLd . Eu pot sa fiu ca si tine Oricand . dar tuh qa mine Nikiodata.

N-o ai ''tu'' n-o au nici ''alti''.[] e genu de fata care nu se baga in relati[:X]!

E genu' de fată care ştie ce vrea dar nu o să ştii niciodata ce e în inima sa.

E atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Esti raspunzator pentru cum se-mbraca, motivul pentru care ar iesii noaptea pe strada, tu influentezi felul in care se poarta, ca tot ce face e pentru ca tie sa-ti placa.

Spui ca e pustoaica si nu`tsi place asa , dar asa cum e ea ti-a furat inima . Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii iti piere chefu` de`a face mishto.

De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca mashina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer,acesta este portret robot de fraier .

.Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu!

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat !

Nu mai e Ea Fetitza ce tacea!Astazi iti spune PA,ieri poate'i pasa.

TotsSi baietii dupa` tne zbiaraa Ca ai cu ce esti criminala?

Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze.

N`am impresii`n cap`!Nu sunt figuranta`!Si daca` esti cumva` de alta` parere`.Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!

.Nu Sunt Pe Bucatzi`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine.

Arzi de nerabdare sa dispar daca arzi de nerabdare arzi de tot macar.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu

Curaj sau doar Tupeu Sa intri in jocul meu.

TotuShi ma admiRa,pentRu ca Sunt cOpil si am o lumE de Vis si Singura mea privireeil duCe'n parais!

[[Si-ti mai spun ceva din ambitie,pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie]]

Viata cateodata e in alb si negru...dar port mereu la mine o cutie de carioci!

Acuma zi,ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost,Iti stiu replicile p drost. urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

Multi imi gasesc defecte.Impresii in cap .Zi de zi cate`un fraier se crede baiat de baiat

Ceea ce il usuca pe tati meu de bani E pustoaica lui de 17 ani

Ma vrei nu? Dar iti zambesc si'ti spun bye bye!

.Fii falsă`!Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers!Toată lumea joacă pe interes!

Nu Ma Supar Din Contra Sunt Chiar Fericita K Dak Eram Un "Nimeni" Nu Eram Atat De Barfita ! Castig Orice Meci,Pe Scena`ti Dau Scor Iar Dak o Dau In Bara Am Grija Sa Fie Bara`gol

.[Fata: Crimanala,sentimentala,afacere ilegala, Senzuala, profesionala, treaba e km temporara]

Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de.a amagi numai dintr.o privire )!

~ [ ] Nu esti decat un pusti de bani gata Sponsoru e tati vezi ca stie fata [ ] ~

Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

Dozeaza-ti esenta in cuvinte,cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

•»Educata de destin.•Simt mult si arat putin.

•Facem tot ce stim si nu ne oprim• Traim viata din plin•

• Imi place sa cred ca n-am pierdut nimic. Si daca am pierdut ceva, inseamna ca nu mi-a trebuit.

Vreau sa fiu fericita, nu incerca sa ma lovesti.Nu mai insista acum ca ma iubesti.Nu mai suna, renunta la mesaje, stii ...Poate voi reveni, daca nu ma vei primi oricum nu voi suferi.

Ca au fost clipe si clipe,ai uitat sau nu,eu te-am iubit,tu ai gresit si m-ai tradat vezi tu...Atat am asteptat, sa vedem daca-ntelegi ca poti sa ai tot ce-ti doresti daca stii ce sa alegi.

Incearca sa traiesti asa incat nimeni sa nu te observe acolo unde esti.Dar sa se simta lipsa ta acolo de unde ai plecat.

Si poti sa pleci departe,n-o sa te caut acum,ca`ai dat foc inimii mele sh`ai lasat-o doar scrum!

In viata mea intra cine vrea,sta cat poate,dar ramane doar cine merita .

Mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

Zambeste chiar daca ai sa cazi.Zambeste chiar daca soarele apune si azi !

Loviturile vieţii nu sunt numai distructive, ci şi constructive; ca loviturile ciocanului în dalta unui sculptor priceput.

Am jucat cum mi-ai cântat, şi nu mi-a fost deloc bine
Dar a venit vremea,să cânt acum eu pentru tine.

Nu vreau un baiat care sa-mi dea luna de pe cer, si mai mult de atat nu sper ,vreau pe cineva care in fiecare seara suna sa`mi spuna, "Ai grija de tine, te pup, noapte buna".

Ureaza-mi noroc ca vreau sa fac ceva in viata .Te las linistit in lumea ta de gheata.

Prefer sa ma descurc cu ce am,prefer sa nu tac,prefer sa nu las,prefer sa sper in continuare,prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare .

Dacă nu poţi, e treaba ta!uit-o că ea te-a uitat deja! ieri când ai plecat , erai orbit de fericire, dar azi . începi să simţi că fără ea nu-i bine

Să începem cu începutul:de azi promit să uit trecutul.

Probabil c-ai sa plangi, dar stiu prea bine...ca plangi doar din orgoliu pentru tine.

Esti ca-n povesti,nu mai esti.Ce conteaza?nu conta!Că erai parte-ntreagă din inima mea.

Si te rog sa intelegi ca n-am cedat, am mers si mers.M-am oprit sa-mi amintesc ca-n viata totu' are sens.

Iti zambesc !Nu pentru ca te vreau inapoi,ci doar ca sa vezi ce ai pierdut !

Nu ma intreba ce si cum am facut.Priveste doar rezultatul:fara mine esti pierdut!

Toate fetele stiu ce vreau sa spun.Sterge-ti lacrima,mergi mai departe,nu-i un sfarsit de drum !

Auzi,n`am inima de piatra.Nu esti primul care pleaca.Dar`esti primul care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca

Fiecare greseala imi face cate un bine, n'am incredere in oameni am incredere in mine!

Daca vrei sa stii cum pot trai fara tine si ce rost mai are viata mea,iti raspund ca ma descurc destul de bine si am uitat tot ce ieri nu puteam uita:p:X !

Si cireasa de pe tort:Carul Mic şi Carul Mare le-ai pus, Doamne, la loc sfânt.Sus pe cer...dar, de ce oare, ai pus boii pe Pământ… ?

• De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu…

• Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima ,ti se goleste creierul…

• Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face…

• Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador…

• Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

• Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

• Nu te speria!Sunt la spital!m Mi-au gasit ceva la inima Fii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

• Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa…

• Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…

• Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta…

• Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti…

• Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice !

• Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

• Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…

• Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc !

Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci , urmele iti raman acolo…

Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga…

Te uiti la mine invidioasa pe sub breton dar eu te vad mai pierduta ca un apel pe telefon

Nu te SuPaRA baiatu meu nu-i nimic de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut. M’ai lasat p mine pentru ea.N’am sa te iert in viata mea.

Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…sti cuvantul cu care tu inima mi-ai frant,acum stiu ca-n serile senine,uneori sh ingerii mai plang

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste

Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti?Cum pOti sa ceri daCa u nu iubesti

- M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

Mai e putiN , mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare

•Nu te supara daCa l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang! •»

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

» »Imi zici ca e gOlan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeSte pe mine…

Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

?»Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu`i nimic acum s`a terminat, Tu ai fOst cel care ne-a indepartat. «?

Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale….Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz.Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas…«

Cum e cand persoana iubita te ignora,cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta?…….inima iti plange,dar n`ai ce face ! Itzi vine sa urli dar te abtzii, si pace ! ……"«

Fata desteapta saruta,dar nu iubeste,asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Stiu ca sunt diferita in felul meu,si ca uni nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.

Viata-i scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti….e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…

Sa poti sa crezi…Cand unii te insala,….Sa te ridici….Cand altii te doboara,….Sa poti pastra….Cand altii vor sa te alunge….Sa razi chiar daca sufletul iti plange…….Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand esti fericit,poti sa razi cand Inima iti plange….

*Cand iti voi vedea zambetul si voi sti ca nu e pentru mine atunci imi vei lipsi cel mai mult...

*Iubirea incepe cu o imbratisare, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

*Un milion de cuvinte nu te vor aduce inapoi. Stiu pentru ca am incercat. Nici un milion de
lacrimi. Stiu asta pentru ca am plans.

*Daca as fi nevoit sa aleg dintre a respira sau a te iubi, as folosi ultima mea rasuflare spunand: te iubesc!

*Cea mai pasionata iubire are cel mai rece sfarsit.

*Nu ai avut niciodata nevoie de ajutor si iubire, m-ai tradat pentru a te salva pe tine...

*Inima ta nu este deschisa asa ca trebuie sa plec, vraja s-a rupt...te-am iubit atat de mult.

Adorm in fiecare noapte cu gandul la tine \ din vise nimeni nu m-I tee poate lua ! Acolo esti cum vreau eu [si doar a mea ]. Pacat ca nu pot schimba visele cu realitatea !

Inainte iubeam sa te ador, Acum iubesc sa te omor .

. Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta, lacrimele te vor impiedica sa vezi stelele

Se prelinge o lacrima din ochi … si nu inteleg ce e cu mine … stiu doar ca mi-e tare dor de tine …

Urechea unui ac este destul de mare pentru doi prieteni; lumea e prea mica pentru doi dusmani …

Nu imi dau seama prea bine daca sentimentul pe care il incerc gandindu-ma la tine este regret pentru tot ceea ce am pierdut sau nostalgie pentru timpul… pentru etapa din viata care a trecut…

Nu pentru acum, nici pentru candva… ci pentru atunci… cand ma vei uita!

Il iubesc … da` prostu` nu-si da seama …

Intr-o zi m-ai intrebat de ce sunt asa transpirat… dar n-am putut sa iti rapund ca ma topesc dupa tine…

Te sarut in scris, te sarut in vis, te sarut in gand, dar in realitate cand?

Stiu, am un talent nativ… sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ…

Există zile în care a trăi nu are sens. Trăiesc doar pentru acele zile în care viaţa înseamnă vis de neuitat.

"Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

"Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

Te gandesti,Aberezi,Trezeste'te,prea frumos visezi.

Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

Vreau o viata nouaa!Si de restul` caramele!

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

Realitatea bate platourile de filmate.Ce grea e viata fara efecte speciale.

Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambim

Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Chiar daca el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat,dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

Traiesc intr'oO lume de vis,in care thotu e permis.

Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat .

º"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un nou inceput.:-x"º

Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´

Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak,dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak."

• Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti

Si maine e o zi si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult,poate nici n`ai observat de la un timp,am mai crescut.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa.Mereu cand am fost trista am zis ca o sa treaca!

Viata este ca o ora de matematica in care inmultesti si scazi, imparti si aduni , iar la un moment dat iti dai seama ca ai gresit si ai vrea s-o iei de la inceput dar s-a sunat

""`Desi Traim In ALb Negruu.;x Nu ne impiedica nimic sa visam in Culori"

De atâta bârfã ne-am intoxicat`.Dar ştii`?omu`nebârfit e un ratat`.

Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!

Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot. Mi s-a zis ca n-o sa pot. Ehhh,uite ca inca pot!

Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu ! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc.

"Distanta e ca vantul - stinge focul mic si aprinde focul mare "

E atat de usor sa coloram o inima desenata ...si atat de greu sa umplem una adevarata ...

Cine a inventat dragostea ar fi trebuit sa faca instructiuni pentru evitarea suferintei`.

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.

A fosst o vreme cand credeam in tnee` . te iubeam din toata inima ! a fost o vrreme cand tsineai lla mine` dar azi . NU mai e assa !

Simtseam ca vreau sa mor , simtseam ca.mi ajunge . dar una ca mine` niciodata nu pllange !

Sa nu mai pllangi mereu cand iti spun " Nu mai pot ! " . oricce s`ar intamplla tot lla tnee` ma intorcc !

Regreti ? Regreta ! Pentru ca acum e prea tarziu am pllecat si n`o sa mai vin . Tu pllangi , mie`mi vine sa rad ! e nepllacut , dar gandeste.te ca a fost invers in trecut !

Din tot ce`a fost intre noi nimic nu regret ! Dar parca nici acum nu`mi vine sa cred ca nu te mai vreau .

Si poate m`as intoarce daca as plleca . si poate m`as intoarce daca te-ai schimba ! Te-as ierta pentru toata durerea mea !

M`ai mintsit ? Am trecut cu vederea m`ai jignit ? se mai intampla . m`ai insellat ? te-am dat dracu !

Eiii bine nu incerc sa te conving... Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d.

Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta...iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta...

Am petrecut cu tine mii de clipe minunate:X.Te iubesc prin vorbe,gesturi si fapte!:X

Stiu ca a durut atunci cand ma certam cu tine , Se pare ca s-a terminat acea poveste de iubire.

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

Indiferent de e ploaie sau e soare .
Voi fii langa tine atunci cand te doare .

Si daca privesc pe fereastra .
vad imaginea noastra .

Sunt povesti, sunt cuvinte, sunt multe, si multe clipe .
Sunt versuri, sunt filme . In care te regasesti tu, pe tine .

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana .
a trecut inca o luna si nu mai suna .

Vreau sa te sun, sa iti spun ce am in cap .
Esti tot ce am cautat si te vreau cu adevarat .

Credeam in tine mai mult decat in mine .
Ti'am dat tot dar n-a fost de'ajuns pentru tine .

Nu cauta frumusetea care te poate orbi .
cauta un suflet bun care te poate iubi .

Cand sunt buna, sunt foarte buna .
Cand sunt scorpie, sunt al naibii de perfecta .

Au fost si clipe urate in viata noastra, de ce sa mintim .
Dar am stiut sa trecem peste, sa le facem frumoase ca ne iubim . Au fost si zile in care noi doi ne certam de imi venea sa te omor . Dar si zile cand ti'am zis ca te iubesc la maxim si ca te ador !

Chiar daca nu's toate roz .
tot le colorez odata .

Am cautat si am gasit .
Esti tot ce mi-am dorit . Nu vagabontii care m'au dezamagit .

Cat de usor imi e sa-ti spun TE IUBESC .
Si cat de greu mi'ar fi sa te parasesc .

Fiecare clipa pictata in roz trebuie sa recunosc ca iti apartine .
si nici macar eu nu ma cunosc asa cum tu ma stii pe mine .

De obicei ii citesc rapid .
pe cei care imi zambesc si de fapt nu ma inghit .

Incearca sa razi si tu de viata .
nu lasa numai viata sa rada de tine .

N'am iubit pe nimeni cu atat dor .
si de'a fost ceva . a fost trecator .

Un barbat nu'si dovedeste barbatia prin numarul femeilor cu care a fost .
ci prin numarul femeilor pe le'a refuzat spunandu'le: acasa ma asteapta femeia pe care o iubesc .

Si spune'i "te iubesc" ca'ti pare rau c'ai fost asa .
promitei ca n'o sa repeti din nou prostia ta .

In fiecare noapte adorm cu tine'n gand .
Esti singurul ce ma ridica cand sunt la pamant .

Am invatat sa fiu nepasatoare .
pentru ca am aflat ca asta te doare cel mai tare .

Trei facultati daca ai avea .
nici tu nu ti'ai da seama ce trece prin mintea mea !

Cand am avut toate raspunsurile,intrebarile s.au schimbat

Te iubesc , şi mai pus într-o zi să aleg între tine şi ei ... şi eu ţi-am spus : " Îmi va fi dor de tineee "

Stii ce-i frumos? Nici macar nu stiu daca am vorbit serios

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Eu raman cu amintirea ta,iar tu cu zambetul meu

Poate m-am schimbat sau poate doar m-am saturat .

Fii atent ! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare !

Am intrebat multe,insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte.

• Iata povestea noastra, s`a dus spre nicaieri. Expresia "Te iubesc" aducea un plus de bine. Ieri!

• E greu cand iti repeti in gand "capul sus, trebuie` sa zambesti!" si subconstientul iti dicteaza "cand plangi, sa nu te mai opresti! "

• Si pur si simplu raman fara cuvinte. Ma uit peste poze. Si`mi aduc aminte

• Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara. Pentru tine e o poveste de seara!

• Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea / Nici macar baiatu care puteam sa jur ca ma iubea!

• Inca tin la tine chiar daca a trecut un timp si mai greu imi vine cand pe strada ne intalnim si ne privim cu regrete, oare tu pastrezi in suflet tot aceleasi sentimente?

• O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.

• Nu vei sti niciodata ce s`a intamplat de fapt. Daca te-am uitat sau doar ma prefac!

• Dragostea e o sageata care face rani de foc, sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc.

• Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma`ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi`e dor, sincer mi`e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

• Ma vrei inapoi? Eu iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. M`am schimbat de`atunci.

• ti-ai gasit alta, doar sunt destule! Nu e vina ei ca o folosesti sa ma ranesti. Si din pacate, nu prea reusesti .

• E greu sa uiti sarutul ce inca il doresti. E greu sa uiti un nume cand inca il rostesti

• Incearca sa zambesti fato, urmeaza`mi sfatul! E cazul sa fii fericita, toate trec, o sa vina altu`!

• Si cand te vad intamplator imi aduc aminte de tot ce a fost, dar uitandu`ma inapoi imi zic: "Chiar n`are niciun rost!"

• Sec e faptul ca acum cateva saptamani ne tineam de mana, iar acum nu stim cum sa ne ocolim.

• Poate parfumul tau va dispărea din aer, dar cu siguranta nu va disparea din amintirile mele!

• Dintre toate minciunile tale, "Te iubesc" era favorita mea.

• Nu`mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva. Mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara !

• El a fost de vina ca de fiecare data. Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata. ti-a promis, stiu! Te`a mintit, stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

• Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat. Nu avem curaj sa ne vorbim. Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat. Dar ne lipseste tot ce ne-a legat.

• Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci. Ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca tu pleci...

• In cate feluri poti distruge o inima si apoi sa te mai aştepti sa bata?

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Un prieten adevarat iti vede prima lacrima, o sterge pe`a 2`a si o opreste pe`a 3`a.

Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi • Mergem inainte cum stim numai Noii` ! •

Nu suntem niste fete oarecare • Potzi sa ne lovesti• Ca tot ramanem in picioare! •

Uita putin de prezent si priveste in trecut • Aminteste`ti cine a fost langa tine la`nceput ! • [:X]

M`ajuti sa trec peste momentele grele.Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana > <

Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare si ploi. In orice razboi e mai usor in doi!

Poate nu intotdeauna a mers totul foarte bine, dar vreau sa fii fericita asta te rog retine.

Inainte sa plec vreau sa stii ceva:.arunca pozele cu mine si sa nu’ti fie dor.ca n’are de cine

Prea tarziu pentru regrete…pentru lacrimi …Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte !

Am o vorba de la tata. intr-o zi se-ntoarce roata

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar

După bărbat şi autobuz să nu alergi niciodată. că după o jumătate de oră vine altu

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

-Stiu sa iubesc. stiu sa ranesc…. nu te juca… sti bine ca pot trisa

-Imi pace sa ma plimb prin ploaie pentru ca nimeni nu vede ca plang

Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC!

٩(-̮̮̃-̃)۶

DragOstea este un munte pe care il urci razand si il coborii plangandd`!happy

Cel care te face sa plangi nu ati merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi !

♥ Daca ti la ea nu o fa sa sufere si fa tot posibilul sa mearga bine lucrurile !

• Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva`!

Ii ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc`!;x

♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti`!:* ♥

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

-> Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor.Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea.Nici macar baiatul care puteam sa jur ca ma iubea

● Mi-am făcut bagajul, am aruncat lenjeria de pat, pe tine din suflet şi am plecat !

Mi-e greu sa vorbesc de tine la trecut , oricat de mult rau mi-ai facut, nu pot sa uit.

● Sa nu'ti amintesti de mine te rog uita ca traiesc Nu ma mai suna sa'mi spui in miez de noapte te iubesc!

Doare sentimentul de iubire in mine moare, mi-e greu dimineata sa privesc singur spre soare

As vrea sa dau timpu-napoi sa pot sa sterg orice pata. Sa te mai vad cum dormi cu tricoul meu macar odata...

Am tsinut la tine blegule... si nu am încetat s-o fac !

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat !

Oricat de greu ar fi, asta e viata ta, si oricat de greu mi-ar fi, eu nu mai fac parte din ea !

NU-i un vis din care sa te trezesti maine dimineata, e pura realitate despre o viata !

-As fi renuntat la tot pentru tine !Tu ai renuntat la tot,dar si la mine.

-Nu te vreau` in viata mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

- Si totusi esti chiar tu,cel care imi reda zambetul ;x

--Mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar?

Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

Eu sunt nor, tu esti vant ! Niciodata impreuna !

| XxImperfectEmoXx a răspuns:

SHI imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine.cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

Ce` dracu` vrei` ? Ce` nu` t`e claRr` ? Ai` crEzutt `ca `stA` 0 `viatSsA` da` n`a tRecuTt` un` aNn `. ;-j

? Nu ma schimb pT`. nimeni, e`h mult prea greu. Nu renunts la nimic. IubeSc ce e aL meu [!] ?

0k`.tai`0, pleaca`, cara`te, dispari`, zb0ri`, sterge`0, calc`0, evap0ra`te, m0ri` , da`tsi f0c` fa`te scrum`, arzi `in` cul0ri`, ca-mi dai` fi0r˙` ;x

Desi trebuia s`aleg.eu cred c`am ales corect.mi-am bagat Cevaa`n vorbe . si totu` era perfect .Gresit sau negresit . Nu ma intorc . Promitt !

Chiar` daca` fac `multe` prostii` . si` spun` multe ` p0rcarii `sa `stii `. tot `ce` e` mai` bun` in` sufLetuL` meu` . Nu` Se` leaga` de` tine` ;x

Pe dracU` maa !` Acum s`a schimbatH` , si stiu` ca ItSi vine sa spui : >> Tu` nu ai fost asHea ncici0dath` < <

Fenteaza` obstacolele`, si-arde`o incet`.Ca graba strica orice efect`.

P0i` vezi` bhaa` ca` esti` pr0st `? Atat` de` pr0st` cum` n`ai mai` fost` ;-j

? ca? `?` ƒ?` ?a?` ?` ?a` ?a` a?` ?a` z?` ;] ... ƒa?a` ?a` c?a?a` ?c` ?c?` ?` ?a` ƒac?` ?` ?a?a?` ?`! ;x ? .

• Îti` acorzi` atatea` si` acel` slabut` . ?` slabutz` shalla`, ƒata` faiii-bah` ;-j •

• S?t?` ?st?` s ` a?a ` s?`? ?a?â?` ?as?` la` ?gs ` ! ;-j •

Da` , stiu` cum` se` spune`. eram` doar` 2` c0pii`. si` destinu`l schimba` lacrimi`. zi` de` zi`! ;-j

Destine` schimbate` ciudat` intersectate`!;x

Imi` dai` visele`. imi` dai` dragostea`. imi `iei` mintile`. doar` Tu` te` j0ci` cu` inima`! >;plove struck Te Iubesc love struck .

? Visam` cu` ochii` deschisi`, traiam` fara` griji`, prinsi` de` vraja` c0pilariei`, nu` puteam` fi` tristi`.;x

Au` fost` m0mente`n care` nu`mi mai` d0ream` nimic` ! Cazusem` si` simtseam` ca` nu` mai` pot` sa` ma` ridic`, da` pot` sa` trec` peste` toate` ! ;]

Uita` tot` ce`ai pierdut`, tot` ce`ai vrut`, tot` ce` n`ai avut` . uita` timpul` ce`a trecut`. orice` sfarsit`, e` un` nou inceput` ! ;x

Vreau` sa` trec` lejer` peste` tot` si` toate` si` când` nu` mai` pot` . sa` ridic` din` umeri` si` sa` zic`: Mai` mult` nu` se` poate` ! :]

Este` O prOblema` ca un` asasin fin` , Nu`i O dilema` suntem` Plini de` venin Stim` , fiecaRe se` paRe ca ` are`n dOtare , masti` OcaziOnale Gata` de puRtaRe , Oare` ?

Daca` ar` fi` t0tul` exact` asa` cum` iti` d0resti`,nu` ai` mai` avea` pentru` ce` sa` lupti`,sa` speri` si` sa` iubesti` ;x

Anything` that's w0rth` having`. is` sure` en0ugh` w0rth` fighting` f0r`. quit` is` 0ut` 0f` the` questi0n`. we` make` a` st0p`, g0tta` fight` s0me` m0re`. we` g0tta` fight` fight` fight` fight` fight` f0r` this` l0ve`. it`s w0rth` having`, it`s w0rth` fighting` f0r`. ;x

Stiu` ca` iti` vine` greu` da` uita` ce` a` fost`;] .`ai sa` fim` sinceri` nu` a` avut` nici` un` r0st` ;-j

?`a?c? ca?` ?` ƒ?a?` ?`,?` c?a` c?` ?`? c?`=d

Copilu` din` mine` se` tine` de` nebunii` intr`una , dar` nu`i pierd` urma` [-x . il` voi` pastra` in` suflet` pentru` t0tdeauna` . ?e` accep?a` c?` e?` ?`? ;;] . c?e` ?e`a ?er?a?` de` ?0a?e`? ;-w . c?e` pe?r?` ?e` p0a?e`?a`? p?arda` ?ƒle?`? ;-? •

Aici`. Acum`. Din` nou`. Iar`. Pa`.

? Am` pr0pus` sa` fac` ce`mi place`, cum` imi` place`. sa` nu`mi fie` frica` sa` pierd`, sa` ma` bucur`, sa` rad`, sa-mi fie` bine` si` atat` ! ;x

? 0` sa` incerc` sa` fiu` ce` vreau` sa` fiu` . cat` de` bine`, cat` de` rau`, nu` stiu` . cat` de` tare` inca` doare` nu` conteaza` . cat` de` riscant` nu` ma` intereseaza` ! ;-j

? Uneori` . pentru` ca` visele` sa` se` implineasca` este` suficient` sa` le` ai` ! ;x

? Esti` 0bosita` dar` inca` mai` auzi` ce` spune` lumea` . " Ce` e` cu` ea `? " . " Ce` incearca` sa` faca` ? " . " Nu` poate` . Nu` are` cum` " . " De` ce` face` asta` ? Nu` se` merita` ! " ;-j

Se` c0mp0rta` natural` si` c0pilareste` ;"> din asta` lumea` 0` iubeste`! ;x
Bwaiiiiiii câtee` proobleemee ;> ce bineee ca în sfârsiit am trecut peste eleeee #;-s ! Ce perversa'i doamnaa maataa ;> , heii ce caracter infect si ce copil dement =]] ;x!

• Sa îti dai sea?a ca ar lipsi ceva atunci când o sa vezi ca nu ?ai sunt în preaj?a ta.Sa te gândesti doar la ?ine ?ereu si ce ai în jur sa îti spuna doar nu?ele ?eu !

Fa` ce` trebuie`sa` faci` si` nu` mai` fii` naiva` ,din` inima` lui` nu` ai` plecat` , habar` nu` ai` ca` esti` captiva` .

Suntem` 0amenii` ce` nu` vor` sa` stie`. cum` sa` nu` mai` fie` c0pii`. si` care` se` bat` cu` viata` stii`. ca` visele`s vii` !

Cine` te` vede` ar` spune` ca` nu` ai` nici`un defect`,dar` cine` te cun0aste` stie` ca` ai` un` caracter` infect` ! ;-& . :]]

Am` decis` sa` fac` ceva` inteligent`, sa` uit` c0mplet` si` sa` traiesc` pentru` m0ment` . ;x

Hai` bea` ceva`, aprinde`ti 0` tigara`, pune`ti 0` cafea` ! ;>

Simti` ca` facem` acelasi` c0mpr0mis`. repetat` la` infinit` ca` un` ec0u` in` abis`. si` te` gandesti` ca` poate`,e` t0tul` doar` un` vis`. in` capul` tau` inchis`,desprins` de` c0ltul` tau` mic` de` paradis`.

Fa`;> ce` trebuie` sa` faci`;;], stii`;> ca` 0` sa` ajungi` dincolo` de` n0ri`;;] . cineva`/:] ti-a dat`;> aripi`;* dar` te-a lasat`;> sa` înveti`;;] singura` sa` zb0ri`!

Stiu ca am gresit ;"> dar promit ca nu mai fac ;*, Uneori. ma port prosteste ;"> ,de parca as avea în mine un drac >:]. Dar tu nu stii sa te superi pe mine >;d< ,desi e foarte usor sa o faci :[ .Fiindca sunt experta în tâmpenii ;">, pot umple pe oricine de draci :]].

Strange`ma`n brate`>;d< si`;> simte`;;] , iubirea`;x e` 0`;> catifea`;"> . mereu` te` rasfata`;;] si` te` invata`;> sa` crezi`;;] in` ea`;x

0fff`, adultii` astia`;-< !

Vrei` ceva` :] ? . Mai` bine` lasa` ;-j ! . Nu` am` [-x ! . Nu `stiu`;-? ! . Nu` vreau` [-x ! . Nu`mi pasa`;* !

Hai` sa` fugim`;>, sa` evadam`;;] . hai` sa` ne` ascundem` de` adevar`:] . hai` sa` mintim` ca` e` perfect`;-j . hai` sa` fim` suflet`;;] . nu` un` 0biect`;;x !

Nu` poate` sa` fie` t0tul` din` matase` si` satin`[-x .d`asta` tot` ce`i frumos` dureaza`al` Dracu` de` putin` ! ;-j

Si`;> uite` asa` v0inta` se` stinge`:] . degeaba` speri` la` mai` bine`;-j, ca` ce`ti d0resti`;;] se` reflecta` in` ce` faci`;> si` ce` ai` langa` tine`;xx !

Si`;> timpul` trece`:], mintea` uita`:], inima` tine` minte`;] . fapte` sau` citate` uita-te` prin` cuvinte`:] . am` invatat`;> ca` daca` vreau` trebuie` sa` dau`;;] . si` daca` nu` mi` se` raspunde`/:] inapoi` trebuie` sa` iau`;-j !

Ma` inveti` cum` sa` plang`:[[ . ma` inveti` cum` sa` rad`:]] . ma` inveti` sa` ma` bucur` pentru` ceea` ce` sunt`;;] . si` sunt` a` ta`, doar` a` ta`;"> . din` vina` ta` ;x !

Visele` imi` aduc` lucruri` pe` care` le` ad0r`;-j !

Ma` c0bori` , ma` ridici` . ma` aprinzi` , ma` stingi` . asta` e` felul` Tau`;> . e` felul` Tau` de` a` fi`;* . dar` nu`mi pare` rau`[-x . esti` mereu` aici`;x!

E` deasupra` tuturor`, vegheaza`;* . cand` restul` d0rm`, Ea` e` singura` treaza`;;] . stie` ca` are` ceva` in` plus`;"> . e `de` neajuns` fiindca`i mult` prea` sus`;x !

Diferita`, nu` poate` fi` c0mparata`[-x . nici` cu` t0ti` banii` din` lume` nu `poate` fi` cumparata`;] . greu` sa` ajungi` la` Ea`, firesc`;;] . sunt` multe` ca` Ea`, dar` nu` toate` stralucesc`;"> !

Sa` iti` dai` seama` ca` ar` lipsi` ceva`/:] . atunci` cand` 0` sa` vezi` ca` nu` mai` sunt` in` preajma` Ta`:] . sa` te` gandesti` doar` la` Mine` mereu`;;] . si` ce` ai` in` jur` sa-ti` spuna` doar` numele` Meu`;-j !

Iti` spun` si` tie` ce` mereu` imi` spun` si` mie`;> . Nu` e` t0cmai` t0tul` Perfect`,dar` 0` sa` fie`;x !

Hai` arata` ca` p0ti`;">, lasa-i masca` pe` t0ti` ;> !

Poate` ti-ai dorit` 0` v0rba` buna`;-j . poate` nu` a` fost` acolo` sa` ti`0 spuna`;|!

I` feel` like` the` sand` is` bl0wing` away`. int0` the` st0rm`. I`m inside` this` dream`. that` feels` just` like`. a desert` rain` :] !

Prefer` sa` ma` descurc` cu` ce` am`;;] , prefer` sa` nu` tac`[-x , prefer` sa` nu` las` ;], prefer` sa` sper` in` c0ntinuare`;-j , prefer` sa` cred` ca` dupa` n0ri` urmeaza` soare`;x !

False` sentimente` ;-j !

Hai` sun`0 Tu`;;] , spune`i ca` ti`e g0l` sufletul` ;-< . ca` atunci` cand` a` plecat` a` luat` cu` Ea` t0tul`.

Sa` mai` numaram` si` amintiri` de` vis`;x, nu` doar` defecte` ;-j !

Hey` tu`;;] . Frum0asa` din` padurea` ad0rmita`;> . Nu` ad0rmi` tu` definitiv` sa` mai` scapam` de` 0` vita` ;;] ! =]]

Ce` ai` face` in` n0ua` ta` viata`;-? . ai` alege` oare` aceeasi` cale`/:] . sau` una` n0ua`, fara` experiente` amare` ;;] !

Pacat` :] , scoala` nu` l-a invatat` [-x . cum` e` viata` in` jungla` de` asfalt` ;-j

El`;x a` fost` primul` cu` aripile` rupte`;- . iar , Ea`;x fara` El`;x nu` putea` sa` lupte`:[

Cand` t0tul` parea` sa` prinda` iar` r0st`;> . 0` flacara` stinsa` te` trage` in` j0s`;-j !

Sunt` gata` sa` te` ascult`;;] . apeleaza` 0ricand`,dar` daca` vrei` sa` te` int0rci` eu` o` sa` plec` razand` ;-j !

Apar` interesele` si` nu` îmi` pasa` pe` cine` calc` în` pici0are` [-x , atâta` timp` cât` pe` mine` nu` ma` afecteaza` si` nu` ma` mai` doare` ;-j !

si-as vrea` s-o vad` pe`aia mica` cum` zâmbeste`;xx !

Vezi`;-? . lumea` e` a` mea`;"> , nu conteaza`[-x cati` 0` vor`;-j !

In` fiecare` zi` alta` p0za` ;;] , in` fiecare` zi` alt` zambet` , in` fiecare` zi` alta` privire`;> , dar` int0deauna` acelasi` copil` ! ;o3

Chiar` daca` ne` mai` certam` e` ceva` n0rmal`x_x ,dar` nu`i firesc` sa` te` superi` din` ceva` banal`[-x . ;x !

Si`;> . El`;x mereu` 0 s-o iubeasca` chiar` daca` Ea`;xx atunci` i`a gresit` ;-"

Lasa-i pe` ei` sa` creada` ce` vor`;-j !

| lucavasile a răspuns:

Mersi faine statusuri

| Constantin_Elisa_1996 a răspuns:

Singura lui pasiune sunt eu, restul sunt doar placeri

| alinalowe12 a răspuns:

Pai cauta pe google si iti da lol

| Leta_Symona_1999 a răspuns:

Teoretic,te ador; x.Practic,te iubesc!

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X

Fotografiez sclipiri de pleoape. Creez album pictat de noapte. Imi dai sperante ca va fi bine. Imi dai sperante ca te am pe tine.

Intre noi era chimie, acum e matematica, imi faci numai probleme!

Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt love struck

Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o glumă. E ca la meci, ocaziile se răzbună.

| Andreea_Andree_1992 a răspuns:

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute