| EuSuntPucca a întrebat:

Buna love struck
Vreau si eu niste declaratii de prietenie! :*

Funda love struck

Răspuns Câştigător
| Giutsa a răspuns:

N`am averi. am doar prieteni. Care ma` suna` sa`mi spuna : " Ai grija` de tine, bah`,te pup, noapte` buna

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine

Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinte`!•"

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevarat prieten este cel care îti tine mâna si îti atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s`ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!

e iubesc in radical. Cosinus de unghi egal. Te asez in ecuatii. in diverse situatii Cand ne asezam noi doua. Suntem prietene la puterea a doua! :X

Prietene am fost, suntem si vom fi
La bine si la greu ne-om ajuta orice ar fi
Nimic si nimeni nu ne va mai desparti
Pentru ca noi, una fara alta nu putem trai.
Un zambet, doi ochi si-o mangaiere calda
E tot ce vrei sa ai de la o persoana draga
Adesea ne-a fost greu, adesea ne-am certat
Dar ne-am intors mereu de unde am plecat.
Trecutul ne-nsoteste oriunde-am fi, mereu
Redevenim aceleasi, oricat ar fi de greu
"Noi" am fost, suntem si vom fi
Oricat de stupid pare,
Noi ne iubim, sa stii!

n marea de prieteni, unul e adevarat Fiindca ti-a fost alaturi cand n-ai avut nimic de dat Pe cine ai langa tine acum, Tu sa bagi de seama ca daca dispare maine Ai sa vezi ce mult inseamna.

.' iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara! :X

Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment

Nu Sunt singura In ploaie si VaNt...Am cea Mai Buna mama De Pe pamant

"• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea,asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee.E ce am mai scump pe lume

Oricand putem spune ca:"ne stim dintotdeauna!" In momente grele ne-am intins una`alteia mana!

Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

Peste toate o Sa trecem Cu capul Sus!:X
Ne Avem una` p Alta si Asta`i Mai presus!:X

Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!

Nu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x...Ma Pricep La asta... Ca dovada v-am Ales p`voi:X

1 răspuns:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Esti prietenul meu si esti unic nu te-as schimba pentru nimic in lume si nu uita ca sunt mereu aici pentru tine te poti baza pe ajutorul meu oricand doresti si nu uita ca te iubesc! si voi fi mereu alaturi de tine si la bine si la rau nu iti voi cere nimic in schimbul ajutorului si respectului meu! asta este tot ce mi-a venit acum in minte fundabatting eyelashes?big grin