| julianapink96 a întrebat:

Cam in jur de cat costa un router de wi-fi de obicei? happy

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Unul decent, gigabit, cam 240 lei http://www.sigmanet.ro/TP-LINK-TL-WDR3600--id68519

Eu asta mi-am luat cand am trecut la rds pe viteza de 200 Mbps. Cu tot cu un receiver wireless cam 320 ron

http://www.sigmanet.ro/TP-LINK-TL-WN822N--id59467

| AlexanderAdrian a răspuns:

La pretul ala de 100 lei routerul nu poate depasi 100Mbps, deci e inutil pentru abonamentele RDS cu banda de 200Mbps si din pacate un route Gigabit costa mult mai mult de atat.

In plus multe din routerele de 100Mbps nici macar nu ating 100 pe testele de viteza.

| kRedhead a răspuns:

Eu l-am luat la reducere cu 80 de lei de la Cora. Oricum, oricare ar fi pretul sa-ti iei un router TP-LINK. Alea sunt cele mai bune si cele mai usoare de montat. Multa bafta :*

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru kRedhead):

Cele mai bune routere sunt LinkSys. Daca ti le permiti.

| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 1 milion nu cred că depășește mai mult