| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cand sunt plictisit, suparat sau cand n-am ce face simt din zona stomacului pana in zona gatului ceva greata, uneori parca si picioarele imi sunt mai grele si parca simt o greutate pe spate cand am stari de depresie, oare de ce? Cand sunt fericit ma simt usor ca o pana, oare de ce?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ulcerul gastric poate aparea de la nemancat, alcool, tutun sau STRES.

| MedLife a răspuns (pentru GdX):

Eu n-am spus ca are ulcer gastric, nu speria "baiatul", ca nu stiu de e baiat sau fata la ce nume si-a pus. Dar in contextul in care a formulat fraza pare a fi baiat. Vroiam sa spun c-ar putea avea reflux esofago gastric caci daca avea ulcer il durea in capul pieptului si durerile se intensificau dupa masa si seara. In fine ideea e ca n-are ulcer.

| justanotheruser99 a răspuns:

MedLife a concis si părerea mea in comm, deci nu are rost sa repet si eu, doar o mentiune: fi optimist! Nu optimista laughing

| MedLife a răspuns (pentru justanotheruser99):

big grin Mmm da, ideea e sa inteleaga mesajul. Acuma ca e un el si nu e o ea nu mai conteaza.

| MedLife a răspuns:

Din cauza supararii stomacul secreta in exces suc gastric, iar corpul se simte mai greu e o stare pe care o are cam fiecare om atunci cand e suparat. Fii si tu mai plina de viata mai optimista, iar daca ai vreo suparare treci de ea ca toata lumea are greutati, viata e plina si de bucurii si de suparari. Fii si tu mai puternica si nu te lasa prinsa de probleme. Iar probleme sunt date sa apreciem diferite lucruri, sa devenim mai puternici mai uniti. Esti plictisita, n-ai ce face nu exista asa ceva. Sunt atatea lucruri de facut in viata asta incat n-ai timp sa le faci pe toate. Daca n-ai ce face ma anunti pe mine si-ti spun eu ce sa faci. Citeste, iubeste, munceste... sunt o multime de lucruri de facut.