| syd2 a întrebat:

Cand trebuie sa dati o impresie buna despre voi, unor oameni straini, cum o dati?
S-a reintors un user.

18 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cultura și logica sunt răspunsul. Dacă le legi pe cele două faci o impresie bună. Desigur ai nevoie și de simț al umorului pentru a mai destinde atmosfera din când în când căci monotonia nu este bună niciunde.

| syd2 explică (pentru T0T):

Vrei sa spui ca sunt un porc prost, multumesc, dar de fapt asta si sunt big grin

| T0T a răspuns (pentru syd2):

Ce?

| syd2 explică (pentru T0T):

Mi-a dat ignore din cauza ca i-am spus ca incerc sa ma adaptez la registrul lui stilistic.

| T0T a răspuns (pentru syd2):

Cine ți-a dat ignore?

| syd2 explică (pentru T0T):

BestKiller

| T0T a răspuns (pentru syd2):

Păi de ce? Ce s-a întâmplat? Zi mă mai în detaliu că deja pun prea multe întrebări.
Și app mai am o rugăminte. Când Depress te roagă ceva măcar atât să faci, să o asculți.

| syd2 explică (pentru T0T):

Deci el are niste raspunsuri vulgare cu tenta sexuala etc, si odata mi-a raspuns ca incearca sa fie natura tot timpul, mie mi s-a parut ca are in vedere de straight, si l-am intrebat daca poate fi "ghei big grin sau lesbi" el mi-a spus sa am grija cum vorbesc apoi eu i-am spus ca doar ma acomodam la registrul sticlistic pe care il foloseste.Si am primit-o

| T0T a răspuns (pentru syd2):

Asta e.

| OldSoul a răspuns:

Nu e raspunsul la care te asteptai probabil, dar eu nu incerc sa imi fac o impresie buna in privirea altora, sunt eu insumi, nu ma schimb doar pentru ca x sa aiba o impresie buna despre mine, cine ma accepta ma accepta asa cum sunt, nu ma intereseaza de parerea altora despre mine.

| Suck a răspuns:

Nu vreau sa dau impresie buna nimanui, sunt natural mereu.

| syd2 explică (pentru Suck):

Natural? adica poti fi si gay si lesbi?

| Suck a răspuns (pentru syd2):

Ai grija cum vorbesti tinere.

| syd2 explică (pentru Suck):

Din ce raspunsuri dai tu, ma starui sa-ti corespund registrului stilistic.

| LoveSleep a răspuns (pentru syd2):

Doar pe asta cu "registrul stilistic" o ai? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac asta.
Ii convine cum sunt-bine, nu-la revedere.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Da, dar sint unele situatii in care esti nevoit sa dai o impresie buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Nu. Nu sunt.
La comportament, nu.
Poate doar la aspect.
Aici da.
Spre exemplu, la scoala.
Daca la scoala o fata merge indecent imbracata, ea nu da o impresie buna.
Dar si in general.