| Divy a întrebat:

Care a fost/este porecla voastră și de ce vi s-a spus așa?

Sunt sigur că întrebarea a mai fost postată de câteva ori doar că sunt curios.
Eu am avut porecla de Casper și a fost din cauză că apăream din senin laughing
Am mai avut încă două acelea fiind legate de numele de familie.

52 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Lol deci te-am ghicit atunci cu Casper. Nu pot să cred laughing

| Divy explică (pentru T0T):

Crede-te rolling on the floor

| Doub a răspuns:

Jmekera pământului

| Divy explică (pentru Doub):

Siigur laughing pare cam lungă ca să fie și realãhee hee

| Doub a răspuns (pentru Divy):

Da, prescurtarea e doub jmek

| Divy explică (pentru Doub):

Fie deși nu prea înțeleg cum de s-a ajuns la o poreclă cu 2 numewinking jmecheră treaba

| Doub a răspuns (pentru Divy):

Glumeam... sad

| Divy explică (pentru Doub):

O haide ^_^ capul sus dinți înainte laughing
Crezi că era super să mi se zică Casper? Fac eu să sune că mi-a plăcut, când ești prea super ți se spun porecle ca să te tragă în jos dar tu ști că ești sus. Nu te lăsa intimidată că ești mai deșteaptă

| Doub a răspuns (pentru Divy):

Daaaa, aşa e!
casper suna bine...

| Divy explică (pentru Doub):

Special pentru tine o colegă îmi spunea Tutu e cu acent francez că e chestia aia de la balet straight face

| Doub a răspuns (pentru Divy):

laughing)))
ce drăăăăguţlaughing
de ce îţi spunea aşa?

| Divy explică (pentru Doub):

Să facă mișto dragă probabil din cauza că eram prea slab pentru ea laughing fizic vorbindhee hee

| Doub a răspuns (pentru Divy):

Ce legătură are tutu-ul cu faptul că erai slab?
câtă lipsă de originalitate sad

| Divy explică (pentru Doub):

Aa nu are ci cu numele, am scris și în întrebare despre asta big grin
E un fel de poceală a numelui

| Doub a răspuns (pentru Divy):

Aaaaaaaaaaaa

| Divy explică (pentru Doub):

Poceli din acestea erau mai comune la mine la școală laughing

| Doub a răspuns (pentru Divy):

La mine nu... sad

| Divy explică (pentru Doub):

Și de ce fața aia, eu credeam că aia e mai rău confused se poate și mai și?

| Doub a răspuns (pentru Divy):

Păi eu niciodată nu am avut o poreclă drăguţă... de fapt, eu niciodată nu am avut o poreclă...

| Divy explică (pentru Doub):

Crezi că e super să ai poreclă?
Nu e totul așa roz cum pare laughing

| Doub a răspuns (pentru Divy):

Da... cred că e drăguţ...

| Mayhem666 a răspuns:

Nu pot spune ca am o porecla, dar multi imi spun "Fane", pentru ca ma cheama Stefan, dar nu o consider ca o porecla, ci ca o prescurtare a numelui, desi o urasc, si urasc atunci cand oamenii imi spun asa, si incerc sa ii ignor atunci cand ma striga asa, si sa le spun ca nu raspund decat la numele meu, nu la porecle.

| Divy explică (pentru Mayhem666):

Și ai obținut rezultate cu strategia ta Ștefan?

| Florentina9210 a răspuns:

Asuka. Il aveam ca nick cand jucam jocuri pe steam cu un bun si vechi prieten. Ah, ce vremuri! Imi amintesc ca si cum a fost ieri!

| justanotheruser99 a răspuns:

Dorothy laughing pentru ca aveam mai demult o pereche de pantofiori de lac roși.
Sunshine (asta era prin generala). Eram foarte colerica si agitata, toți ma recunoșteau de la un km când vedeau o căpiță blonda umblatoare laughing
Cat despre actuala porecla, e legata de nume big grin

| MaliciousDeath a răspuns:

Cand eram copil, mi se mai spunea Frunza, ca eram mica si usoara.
Acum, cand situatia cere mi se mai spune Perry (da, ala din Phineas si Ferb). Sunt genul ala de persoana silentioasa.Cand mai mergem in grup ma mai mut dintr-o parte in alta, ma mai opresc pe la vreun chiosc fara sa anunt, eventual cineva intreaba de mine si cand ma vede aproape: "Oh, aici erai Perry".
Si mi se mai spune si Wolfie.A inceput de la o discutie cu o prietena despre lupi.

| Divy explică (pentru MaliciousDeath):

Și eu sunt silențios, dar nu mi s-a spus Perry laughing

Răspuns utilizator avertizat
| GolopențaAdrian a răspuns:

Prorecla mea a fos inainte chiar si acum mi sa mai zis extrem de rar Grebla pentru ca am dintii mai mari si unpic iesiti in afara bineinteles in ciuda a fost aceasta prorecla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Entuziasmata - se intelege de la sine, adica daca eu ma entuziasmez de ceva deja stie tot universul asta
Inocenta - cu toata ironia din lume, mi se zice de regula cand sunt olecuţă sadica, dar doar olecuţă big grin

| Divy explică (pentru anonim_4396):

Sadică dar inocentă laughing laughing
Și de la olecuță sadică ești și entuziasmată?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Divy):

Doamne fereste sa fie astea doua in acelasi timp! laughing) Ptu ptu ptu
De la olecuţică nervi imi moare toata inocenta, devin sadica, entuziasmata si imaginatia mea o ia putin razna ( doar putin, totul e in limita admisa ). laughing

| Divy explică (pentru anonim_4396):

Admisă de cine de lege sau de tine? laughing
Aha deci ai mai multe măști și le pui în valoare când inamici te copleșesc, interesante puteri dar totuși ce sare laughing? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Divy):

Admisa de legea infinitului.laughing
Ce ai tu cu sarea mea Tutu?laughing)
https://i.imgsafe.org/3c2a8ee7de.jpg
Sar ace d-alea micute de insulina sau pupici pe pleoape. rolling on the floor)

| Divy explică (pentru anonim_4396):

laughing nu știam ce fel de sare ehee hee
Nu îmi sar ochii din pupile și pupici pe pleoape îmi place să dau nu să primesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Divy):

Aww cat de romantic, ai ceva toxic pe buze de faci asta? laughing

| Divy explică (pentru anonim_4396):

Nu știu tu ce crezi? Eu credeam că doar îmi plac pleoapele love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru Divy):

Cred ca dracu are fata de panda si ca ma duc sa-mi fac clatite cu inghetata.laughing

| UzOm a răspuns:

Veveriță. Nu știu din ce cauză am primit porecla asta.

Răspuns utilizator avertizat
| xjkl a răspuns:

Nu am avut, doar chestii care erau legate de numele meu, dar nu cred că se pot numi porecle.

| flarn a răspuns:

Paluga, matahala, ala care joaca baschet, sau doar numele meu.

| Divy explică (pentru flarn):

E din cauza înălțimii?

| flarn a răspuns (pentru Divy):

Da. Cand sunt incaltat de iarna, pot ajunge pe la 2, 06-2, 07, iar vara 2, 04-2, 05, descult as fi cam pe la 2, 01-2, 02.

Cand am inceput liceul (si poreclele) cred ca aveam cam 1, 95.

| Baschin_Ana_2003 a răspuns:

Eu nu, nu am avut! Dar Sora mea da. Buburuza pentru ca era cea mai mica si draguta!

| Baschin_Ana_2003 a răspuns:

Eu nu, nu am avut! Dar Sora mea da. Buburuza pentru ca era cea mai mica si draguta!

| Divy explică (pentru Baschin_Ana_2003):

Te numești Baschin?

| Baschin_Ana_2003 a răspuns:

Nu... Ana este numele meu.

| Divy explică (pentru Baschin_Ana_2003):

Mă refer la nume nu prenume, cunoșteam pe cineva Bischin am crezut că te numești la fel

| flarn a răspuns (pentru Divy):

Si la ora de sport eram cel mai bun la tractiuni, pana a observat proful ca eu ma ridicam pe varfuri cand le faceam.