| RAY a întrebat:

Care a fost visul din ultima perioada de timp care va ridicat semne de intrebare? sau a ramas in memoria voastra constienta?

10 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Aseară am visat-o pe bunica mea.
Faza ciudată e că a murit acum 6 zile.

| RAY explică (pentru Doub):

Te-ai bucurat nu?

| Doub a răspuns (pentru RAY):

A fost ciudat, dar da, m-am bucurat. O simt lângă mine.

| stolz a răspuns:

De obicei uit ce visez, iar uneori visez doar porcării.

Unul din visele care mi-au rămas întipărite în minte este acesta:
Eram la o cafenea cu cineva (nu-mi amintesc cine) și îmi explica că, dacă îmi doresc ceva cu adevărat trebuie să am ambiție. După ce mi-a mai vorbit puțin, mi-a spus să privesc pe fereastra de lângă masa noastră. Mi-am întors privirea și am văzut mai multe clădiri lipite una de alta în fața cafenelei, fiecare reprezenta un vis realizat de-al cuiva (de exemplu, prima clădire era un studio muzical... a doua era o școală de dans ș.a.m.d). După, mi-am întors privirea la persoana din fața mea și mi-a spus că și eu pot realiza ceva frumos, cu ambiție.

| RAY explică (pentru stolz):

Pe bune cladirii ai visat?

| stolz a răspuns (pentru RAY):

Pe bune că mă întrebi asta? Înseamnă că nu ai înțeles nimic din vis XD

| RAY explică (pentru stolz):

Te intreb ca si eu am visat asta

| stolz a răspuns (pentru RAY):

Da, am visat acele clădiri care reprezentau vise împlinite.

| RAY explică (pentru stolz):

Ca am facut un proiect de cladiri, ceea ce nu fac, n-am facut asa ceva

| stolz a răspuns (pentru RAY):

Poate asta ar trebui să devii - proiectant.