| chiftelutacrocanta a întrebat:

Care este anotimpul tau preferat si de ce iti place acel anotimp?

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Trecerea dinspre primavara spre vara. Aprilie-Mai-Iunie. In aprilie e ziua mea si am multi sarbatoriti in familie. Si nu e la fel de cald ca in vara tarzie. Prefer vremea usor racoroasa dar in contextul renasterii naturii.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bacemi):

Idem cu o mica deosebire ca in iunie am ziua.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

N-am nici unu, fiecare secunda e esentiala pentru mine, mai ales daca faci dragoste, ce importanta are anotimpul?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt îndrăgostită de vară. De primăvară. Și iar de vară...

| T0T a răspuns:

Toamna pentru că este din punctul meu de vedere cel mai frumos colorat anotimp iar vremea nu este nici prea friguroasă, dar nici prea caldă, nu este nici vreme mult prea ploiasă, nici prea mult soare. Consider că toamna se și armonizează de cele mai multe ori cu ceea ce simt. Pur și simplu, e un anotimp foarte frumos din multe puncte de vedere. Înainte îmi plăcea iarna, anotimpul în care m-am născut, totuși prea frig, dar e frumos de asemenea. E pe locul 2 acum. Fiecare anotimp are ceva frumos, specific, totuși acum depinde de fiecare ce preferăm.

| J0B0MAT a răspuns:

Vara pentru ca e cald si frumos, sunt multe flori, fructe, pasari.

| R0R0 a răspuns:

Primavara-este anotimpul in care m-am nascut

| Anonimuserr a răspuns:

Iarna îmi place apoi toamna şi primăvara.
Vara o urăsc din vari motive. Căldură infernală, zile lungi, soare până la 21:00 21:30 etc.
E cel mai urât anotimp vara cel puţin pentru noi Bucureştenii şi cei din sudul României.
Dar al tău?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toamna, probabil pentru că m-am născut atunci, dar e și un anotimp frumos.

| BadAngel3 a răspuns:

Toamna: Deoarece cad frunzele din copaci
Iarna: Pentru ca e frig si ninge